NovinkyDobrý FestivalKam na koncert?Festivaly

IMT SMILE otvorí festivalovú sezónu na DOBROM FESTIVALE už tento týždeň a predstaví sa so špeciálnym programom!

Už v piatok 17.6.2016 sa otvárajú brány DOBRÉHO FESTIVALU a areál prírodného kúpaliska Delňa v Prešove privíta svojich prvých návštevníkov. IMT SMILE si pripravili špeciálny program s Petrom Lipom a Katkou Knechtovou, hrať doma je pre nich srdcová záležitosť!

Neodmysliteľnou súčasťou a jeden z headlinerov festivalu, ktorý vždy pritiahne najviac fanúšikov, je nepochybne „domáca“ kapela IMT SMILE. Aj tento rok IMT SMILE potvrdili svoju účasť a pre fanúšikov si Ivan s kapelou pripravili exkluzívny program.

„Toto leto nebudeme hrať na mnohých festivaloch, v podstate hráme len na Dobrom festivale a ešte na zopár akciách, keďže intenzívne pripravujeme náš projekt s IMT SMILE hiSTORY“, spresňuje Miro Tásler. „Pre Prešovčanov sme si však pripravili naozaj špeciálne vystúpenie, stretneme sa tam s našimi kamarátmi a aj bývalými členmi IMT SMILE, zahráme si s Petrom Lipom aj Katkou Knechtovou, na čo sa veľmi teším“.

Na internete ste zverejnili video, v ktorom prešovské kapely a interpreti vysvetľovali, čo pre nich znamená hrať na Dobrom festivale. Čo pre teba ako organizátora a zároveň zakladajúceho člena jednej z najúspešnejších slovenských kapiel znamená hrať na svojom vlastnom festivale?

Miro Tásler: Zahrať si na vlastnej akcii je špeciálna vec. Celý festival čakám na tento moment. Pred festivalom a počas prvého dňa riešim všetko možné, stavby šatní, plotov, pódií… Keď ale začne hrať IMT Smile, tak tieto myšlienky  končia. Ostáva hudba.

Hviezdy formátu ako je LTJ BUKEM, či jeho sparing partner MC Stamina mávajú rôzne špeciálne požiadavky na organizátorov. Je niečo, s čím ste sa tento rok potrápili, čo sa týka požiadaviek interpretov? V minulosti ste napríklad zháňali maséra pre DJ Goldieho, ktorý na Dobrom festivale vystúpil v roku 2012, naopak Steven Seagal bol vraj veľmi skromný a nenáročný..

Miro Tásler: LTJ Bukem nemal takmer žiadne požiadavky. Voda, zelenina, ovocie. Veľmi jednoduché. MC Stamina bol už zložitejší. Bezlepková strava a podobne. Pre festival je však zložitejšia skôr šatňa pre folklórny súbor. Minulý rok Lúčnica, tento rok PUĽS. To je vždy ten najväčší stan za pódiom s množstvom stoličiek a občerstvenia.

S kapelou IMT Smile ste sa tento rok zúčastnili jedného z najväčších festivalov na svete Coachella v USA, na tvojom instagrame sme tiež zahliadli fotku z rakúskeho Novarocku. Chodievaš na festivaly rád? Inšpirujú ťa?

Miro Tásler: V zahraničí sú festivaly robené trochu inak ako na Slovensku a hlavne s úplne iným rozpočtom. Už len kvôli tomu, že vstupné na Novarock je niekoľko násobne vyššie ako na Dobrom festivale a na Coachella ešte oveľa viac ako na Novarock. Je tom tým pádom o iných menách, o iných ľuďoch a o iných službách. Veľa vecí sa mi páči, ale na prešovské pomery sú nerealizovateľné. Niektoré maličkosti ma určite inšpirujú k tomu, aby som ich priniesol, aj keď možno v zmenšenej podobe, na Dobrý festival.

plagat_DFMáš čas si pozrieť nejaké vystúpenia počas festivalu? Na čo sa tešíš tento rok?

Miro Tásler: Minulý rok som si pozrel aspoň kúsok z každého vystúpenia. Tento rok to snáď zvládnem zas. Chcem pozvať ľudí na českú kapelu TŐRR, Chikilikitua, Heľenine oči, ale aj špeciálne komorné vystúpenie Katky Koščovej s Danom Špinerom, prešovskú skupinu AMC trio, Los Massakeros, na čítanie rozprávok Pavla Dobšinského, na legendu drum & bass LTJ Bukema, Kandráčovcov, Puľs a vlastne na všetkých. Každý, kto hrá na Dobrom festivale, ma nejakým spôsobom oslovil a vážim si, že tu hrá.

DOBRÝ FESTIVAL sa uskutoční už 17. – 18. júna 2016 na prírodnom kúpalisku Delňa v Prešove a okrem IMT SMILE tu po prvý krát vystúpi aj Richard Müller, či PUĽS, ďalej vystúpia Žobráci, Kandráčovci, Chiki liki tu-a, Heľenine oči, Korben Dallas, Nocadeň, česká black-metalová legenda TŐRR, ElevenHill, Katka Koščová, Satin Lead, Róbert Mikla a priatelia, N3O Akustika, Karpina, Psilocybe Larvae (RUS), Ramchat, Walter Schnitzelsson, Wild People, Grexabat, Michaella, Sanchez Amsterdam, Edo Klena, Lunatic Gods, Doomas, Ester, AMC Trio, Olis Bakulu+Slight, B-COMPLEX/Matia, Duall, Le Babar (B), IM Cyber (CZ), LTJ BUKEM+MC Stamina (UK), Back2Love DJs+Gapa Sax a mnohí ďalší.

Okrem nabitého hudobného programu DOBRÝ FESTIVAL tradične ponúkne aj bohatý sprievodný program pre deti i dospelých. Okrem premietania filmov je pripravený workshop prvej pomoci, prehliadka rôznych druhov bojových umení, joga, či zumba. Návštevníkom sa predstavia takmer dve desiatky športových klubov, ktoré predvedú ukážku svojho umenia zo štýlov ako kick box, capoeira oxumare, ju-jitsu, aikido, taekwondo či judo. Japonské bojové umenie na žinenke predvedie aj sensei Peter Tomko z dojo Red Dragon zo Strážskeho, žiak Stevena Seagala.

Rodičia môžu využiť aj prítomnosť profesionálnych animátorov v detskom kútiku, ktorí im ich ratolesti radi postrážia, kým si oni vychutnajú bohatý program festivalu. Detský kútik bude rozdelený do viacerých zón – herňa, tvorivý stan, lezecká zóna, paintball a zábavná zóna. Vo všetkých bude prebiehať program paralelne, deti sa môžu tešiť na to, že si zaspievajú, zatancujú, pripravené bude maľovanie na drevo, sklo, textil, zábavou určite bude výroba šperkov, maľovanie na tvár, zdobenie muffinov.

Vstupenky je možné zakúpiť:

Aktuálny denný program je zverejnený tu.

Zdroj: dobryfestival.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky