Novinky

Eniesa spolupracovala na novinke Until s popredným muzikantom z Los Angeles. Pieseň už má aj videoklip

Košická hudobníčka a speváčka Sandra Urbančíková známa pod umeleckým menom Eniesa vydala na jeseň 2022 jej v poradí už šiesty album s názvom Arya´s. Piesne na ňom sú v angličtine a vznikali niekoľko rokov popri autorkiných iných projektoch. 

„Arya´s je moja srdovka, ktorá vznikala dlho, no premyslene. Piesne čakali na vzájomné zladenie do celku, ktorý môže tvoriť príbeh. Postupne však úplne prvá pieseň pre album začala vynikať viac ako ostatné. Vďaka husliam Františka Jana (Peter Bič Project) a ústnej harmonike,ktorú pre nás nahral popredný muzikant Bill Barrett z Los Angeles, začala Until znieť nielen folkovo, ale čoraz viac ako country. Táto pieseň, venovaná mojej dcére Nanke, ktorej je venovaný aj celý Arya´s,napokon udala smer celému albumu,“ hovorí Sandra Urbančíková.

Práve dcéra interprétky sa tiež objavuje vo videoklipe, ktorý sa natáčal vlani v jeseni a hoc vychádza až túto jar, atmosférou sa hodí aj pre túto ročnú dobu. Zábery plné speváčkinej lásky a priateľstva s dcérou a obľúbenými koňmi prenesú diváka a poslucháča na divoký východ, odkiaľ pochádzajú. 

„Vždy si užívam natáčanie klipov, ale natáčanie so zvieratami a hlavne mojimi obľúbenými koňmi je vždy čosi špeciálne. Tieto zvieratá majú úžasnú dušu, ku ktorej sa vždy rada vraciam. Som rada, že sme s mojou dcérkou mohli tento zážitok zdieľať spoločne a verím, že si to užijete pri sledovaní rovnako ako my,“ dodáva.

Album Arya´s vznikal s finančnou podporou SOZA.

redakciu informovala Sandra Urbančíková.
foto: Jaroslav „Jaris“ Vaľko

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky