Novinky

Dorka Nvotová píše knihu, koncertov bude mať len pár

Jedno z mála tohtoročných koncertných vystúpení odohrá Dorka Nvotová v sobotu 24. júla na festivale Kozel Žákovic Open. Sústreďuje sa na pomoc sirotám v nepálskych detských domovoch a na písanie knihy. Speváčka a herečka Dorka Nvotová delí už zopár rokov svoj život medzi Slovensko a Nepál. Doma trávi leto, vo svojom druhom domove v Nepále zimu. Aj v tomto období je Dorka na Slovensku a do plánov na  letnú sezónu si zaradila aj niekoľko koncertov. Nie veľa – jedno z jej zriedkavých vystúpení sa uskutoční už  tento víkend na festivale Kozel Žákovic Open v Trenčianskych Bohuslaviciach. Dorka priebežne dokonca pracuje aj na nových pesničkách. „Album by som chcela nahrať už niekedy teraz, ale nestíham, hoci sú skladby naň takmer hotové. Vyjde teda zrejme až na budúci rok,“ hovorí. Hudba je totiž pre Dorku v tomto období v poradí dôležitosti zhruba na treťom mieste.

Na prvom sú detské domovy v Nepále, o ktoré sa stará. Sirotám  hľadá „adoptívnych rodičov“ na Slovensku, ktorí potom prispievajú na ich výchovu a vzdelanie. Okrem toho o Nepále píše  pre slovenské časopisy a aj tak získava prostriedky na pomoc opusteným deťom. Svoje aktivity už dlhodobo delí medzi Slovensko a Nepál. „V dobe internetu môžem pracovať kdekoľvek,“ tvrdí Dorka. „A darí sa mi. Samozrejme, ak za efekt darenia sa nepovažujem peniaze. Meriam to inými vecami, takže mám naozaj pocit, že sa mi darí.“

Ďalšou prácou, ktorej sa Dorka Nvotová začala venovať, je písanie knihy! „Dostala som zadanie, aby som napísala osobný príbeh o Nepále a naozaj chcem, aby v ňom bolo všetko. Aby to bol môj životopis v skratke, ktorý sa premietne práve v tejto krajine. Nepôjde samozrejme o cestopis, bude to vnútorné rozprávanie, ľudský príbeh herečky, ktorá sa na Slovensku na všetko vykašľala a odišla do Nepálu,“ usmieva sa. Kniha Doroty Nvotovej sa na trhu objaví začiatkom budúceho roka.

redakciu informovala Eva Bacigalová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky