Novinky

Lavagance so svetovým producentom aj videoklipom

Bratislava, 19.7.2010 – Začiatkom júla odpremiérovala skupina Lavagance svoj nový originálny videoklip, ktorý natočila hudobná televízia Musiq1. Videoklip patrí do kategórie vysokorozpočtových klipov zahraničnej produkcie. Skladbu Blood, ako aj celý album „I like this temper“, s Lavagance nahrával a produkoval britský hudobník a producent Eddie Stevens, známy spoluprácou so svetoznámymi Moloko, Róisín Murphy, Zero 7 či Freak Power.

Samotné nakrúcanie bolo megalomanským projektom, čo sa týka produkčných nákladov a použitia technológií. Prípravy na dva natáčacie dni v banskobystrickom Ministry of Sound trvali takmer 3 týždne a postprodukcia celý mesiac. Režisér Braňo Vincze siahol po jedinečných vizuálnych prvkoch pulzujúcich priestorom, v ktorom sa objavujú nielen členovia Lavagance, ale aj Anči Strike zo Street Dance Academy, tanečníčky z Freak Dance Company a modelky z agentúry Exit Model Management.

“Prvýkrát sme si odskúšali nakrúcanie na naozaj svetovej a vysoko profesionálnej úrovni, čo na Slovensku nie je až takým pravidlom,” hovorí líder kapely Marek Rakovický. Vo videoklipe sú všetci dokonale zladení stylistkou Pavlínou Mrvovou v cyber-androidných kostýmoch od najznámejších slovenských  návrhárov. O vizáž sa postarala Alena Schulczová. Natáčanie prebiehalo nad a pred obrovskými LED obrazovkami. Animované trojrozmerné svetelné efekty pripravil Ing. Výrostko a kameru mal na starosti Tomáš Stanek. Vizuálne silný videoklip má ambície zaujať aj za hranicami Slovenska.

redakciu informovala Maca Schmidtova

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky