Novinky

Discokoncert formácie Boney M. dopadol na výbornú

V Bratislave sa predstavila hudobná formácia Boney M. pod vedením Sheily Bonnick. Pre jednu z členiek formácie bola cesta na Slovensko výnimočná. Maya Chewaluza sa netají tým, že jej predkovia pochádzajú priamo z Bratislavy.

12. marca sa bratislavská HANT Aréna zmenila na miesto plné hudobných retro skvostov v podaní hudobnej formácie Boney M. pod taktovkou Sheily Bonnick. Výbornú atmosféru dotvorili aj študenti Štátneho konzervatória v Bratislave a DJ Marián Kukla.

Boney M._discokoncert_03Členovia formácie, organizátori i hostia hodnotia discokoncert pozitívne. „Koncert dopadol na výbornú, ľudia sa zabávali a to je pre nás najdôležitejšie. Samozrejme, najviac zapôsobil samotné vystúpenie formácie, no veľký úspech zožali aj hostia a diskotéka, o ktorú sa postaral Marián Kukla. Čerešničkou bolo príjemné zistenie týkajúce sa toho, že jedna z členiek formácie má korene na Slovensku,“ povedal jeden z organizátorov koncertu. Maya Chewaluza je jednou zo štyroch členov formácie Boney M., ktorej líderkou je Sheila Bonnick. Ako sa speváčka sama vyjadrila, prísť koncertovať na Slovensko bolo pre ňu mimoriadne výnimočnou príležitosťou. „Brat mojej matky sa narodil v Bratislave počas pracovnej cesty cez Druhú svetovú vojnu a moja stará mama tu vlastnila obchod s umením. Preto je pre mňa návšteva Bratislavy zaujímavou a naozaj výnimočnou cestou,“ povedala členka formácie Maya Chewaluza.

Súčasťou discokoncertu bola veľkolepá oldies diskotéka, na ktorej DJ Marián Kukla odohral obľúbené oldies hity. Diskotéka bola otvorením koncertu a pokračovala po jeho

Boney M._discokoncert_Sheyla BonnickK discokoncertu patrila aj oslava 95. narodenín bratislavského konzervatória. Konzervatoristi ich oslávili spevom, vybraní študenti vystúpili a zaspievali tiež niektoré z nesmrteľných hitov, pričom úvodnú pieseň koncertu očakávanej hudobnej formácie predviedli priamo so Sheilou Bonnick a ostatnými členmi. Medzi konzervatoristami nechýbala napríklad Natália Hatalová, známa najmä z televíznej súťažnej show Slovensko hľadá SuperStar či Peter Šrámek, ktorý zahviezdil v maďarskej šou Rising Star.

O Boney M.:

Skupina Boney M. bola založená západonemeckým hudobným producentom Frankom Farianom. Práve on zoskupil legendárnu hudobnú zostavu, ktorá sa preslávila nestarnúcimi hitmi ako Rivers of Babylon, Rasputin, Hooray! Hooray! It’s Holy Holiday, Daddy Cool a mnohými ďalšími. Zostava Boney M. sa počas svojho pôsobenia niekoľkokrát zmenila. Na Slovensku vystúpi formácia v zložení Sheila Bonnick, Angela Anuforo, Noel Mascol a Maya Chewuluza.

zdroj: Mariana Krivánková

Boney M._discokoncert_konzervatoristi_01Boney M._discokoncert_01Boney M._discokoncert_Sheyla Bonnick_Angela AnuforoBoney M._discokoncert_02

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky