Novinky

DNES: Veľký žúr na Sigorde

Obľúbené prešovské stredisko Sigord dnes ožije hudbou a dobrou zábavou. Už od včera sa v ňom zbiehajú ľudia z okolia, aby si po upršaných dňoch znova užili slnko a vodu. Večer bude znieť dobrá prešovská hudba. Počasie praje organizátorom, ktorí tento rok pozvali Heľenine Oči, Komajotu, Raindown a niekoľko mladých skupín.

„Často si tu chodíme oddýchnuť. Večer sa s kamarátkami zabavíme hlavne na Komajotu a Heľenine Oči,“ povedala Prešovčanka Majka, ktorá si spravila s partiou predĺžený víkend na Sigorde. Hudobný program dnes začína o šestnástej hodine a bude trvať až do jednej hodiny rannej.

Sigord live organizujú ľudia z multimediálneho priestoru Umpax a ich priatelia už po tretíkrát. „Každý rok je to dobrá žúrka a teší ma, že sa sem prídu zabaviť aj hudobníci, ktorí daný rok nevystupujú. Niektorí dnes hrajú v iných mestách, ale už nám hlásili, že sa po návrate zastavia za nami na Sigorde,“ prezradil hlavný organizátor Peter Migaš.

Komajota predstaví nový koncertný program, Raindown odohrá akustický koncert, Heľenine Oči si pripravili prekvapenie. Hudobníci oprášili niektoré skladby, ktoré už dlho nehrali. „Bude to opäť iný koncert, nielen ten náš. Rozprával som sa s Martinom Husovským aj ďalšími hudobníkmi a poviem len toľko, že každá kapela chce dnes svojim koncertom prekvapiť návštevníkov. Tiež si rád vypočujem nové kapely ako The Other Blue a Fúzy Múzy,“ pozýva Peter Debnár zo skupiny Raindown.

Pre návštevníkov je zabezpečená kyvadlová doprava z autobusovej stanice, ktorá bude premávať z nástupištia č.21 od 17.00 každú hodinu až do 22.00.

line up

text: Edo Kopček
foto: Peter Janus

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky