Novinky

Crystal Castles oznámili koniec

Kultová elektronická kapela z Kanady pred pár dňami oznámila svoj rozpad.

Stalo sa tak po rozhodnutí speváčky Alice Glass opustiť kapelu. Tá svoje rozhodnutie oznámila prostredníctvom svojej Facebookovej stránky. Jej odchod z tohoto dua tak znamená koniec kapely.

Glass napísala: „Opúšťam Crystal Castles. Moje umenie a moja sebarealizácia bola vždy pokusom o úprimnosť a empatiu voči druhým. Z viacerých dôvodov, profesionálnych aj osobných, cítim, že práve to už nie je možné s CC.“ Zároveň vyjdrila vieru v podporu fanúšikov v jej sólovej kariére.

Crystal Castles začali pred viac ako 10 rokmi v kanadskom Toronte, ako projekt Ethana Katha. Ten k sebe prizval vtedy len 15 ročnú Glass. V tom čase speváčku punkovej kapely Fetus Fatal. Po niekoľkých demách, kapela prerazila so svojím prvým albumom, ktorému sa dostalo pozitívnej kritiky. Do rozpadu ich nasledovali ďalšie dva albumy.

Kapela sa stala známou vďaka svojmu spojeniu synth popu, 8 bit, ale aj surovej noisovej elektroniky. Ich koncerty sa vyznačovali obrovskou energiou. Počas svojej kariéry spolupracovali napríklad s Robertom Smithom z The Cure, alebo predskakovali kapelám formátu Blur, Nine Inch Nails či Depeche Mode.

text: Peter Forgáč

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky