NovinkyKam na koncert?

Medzinárodný festival Na krídlach anjelov ako darček pre deti.

Vo štvrtok 16. októbra 2014 sa uskutoční druhý ročník benefičného koncertu „Na krídlach anjelov“ v Mestskom kultúrnom centre v Žiari nad Hronom. Hudobné podujatie spojené s náučnými workšopmi a tvorivými dielňami pripravuje Domov sociálnych služieb Ladomerská Vieska v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja, Združenie Nádej Ladomerská Vieska a Občianske združenie Milan Štefánik pre deti a osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím zo stredného Slovenska.

Pestrý program začne o 14.00 hodine zumba tancami s domácou inštruktorkou Zuzanou Kucejovou. V tanečnej nálade bude pokračovať aj nemecká skupina Saxity & Sean Bradford . Ide o tanečné zoskupenie ponúkajúce hudobno-zábavné predstavenie pre medzinárodnú elektronickú hudobnú a klubovú scénu od leta 2012. Rozruch na scéne vytvorili už dávnejšie prostredníctvom živých vystúpení v európskych hlavných mestách hudby ako aj za morom. Ide o pozitívnu energiu hudby, nie je pevne viazaná na konkrétny žáner, ale je inšpirovaná rôznymi kultúrnymi prelínaniami dokopy v elektronickej hudbe. Naživo vystupujúce producentské duo so sídlom v Kolíne nad Rýnom, (Nemecko), ktoré sa rýchlo vypracovalo na jedno z národne najžiadanejších klubovo hrajúcich, malo už turné po Španielsku vrátane Ibize, nasledujúc na Barbadose, Chorvátsku a Mexiku. Spolu s nimi tu bude hosťovať afroamerický spevák Sean Bradford pôvodom z Texasu momentálne žijúci v Berlíne, s ktorým nahrali aktuálny singel ,,Up all night“.

140906_Na krídlach anjelov_A5_bez sponzorovNótár Mary z Maďarska, rómskeho pôvodu spieva od veľmi mladého veku pesničky vo veselom štýle ale ukáže nám, že aj v pope je ako doma, takže sa máme na čo tešiť. Speváčka je jednou z najsledovanejších na youtube v Maďarsku a má mnoho fanúšikov aj u nás na Slovensku.

Tradičné populárne piesne príde zaspievať aj nestarnúci Robo Kazík. ,,Ak je pravda, že hudba je liek, potom u mňa sa nečaká, vstúpte priamo do môjho srdca, je v každej mojej pesničke. Vypíšem Vám recept s pesničkami, ktoré budú všeliekom na každodenné starosti a dostanú vás aj z tej najsmutnejšej nálady.“ teší sa spevák na deti v Žiari nad Hronom. Domáci folklórny súbor Hron predvedie tradičné ľudové tance s hudobným doprovodom. Následne nastúpi so svojím úspešným hip hopom – deťmi najžiadanejší hitmaker Majk Spirit. Hudobný festival zavŕši koncertne najúspešnejšia slovenská skupina IMT Smile na čele s hitmi Opri sa o mňa, Exotica, Viac a Cesty II. triedy. Moderátorskeho žezla sa ujme sympatický zabávač Richard Vrablec.

Okrem bohatej nádielky hudobného programu sú pre všetkých pripravené sprievodné akcie, medzi ktoré neodmysliteľne patrí enkaustika – maľovanie horúcim voskom. Obľúbené košikárstvo, odlievanie sviečok i ozdobovanie figúrok z dreva vám ukáže príjemnú formu relaxu a možnosť získania prekrásneho darčeka vyrobeného vlastnými rukami. Maľovanie na tvár rozžiari hlavne detské tváričky rôznymi zvieratkami, kvietkami, ale i ozdobami podľa vlastného výberu a lukostreľba zavedie všetkých návštevníkov do histórie.

Benefičné podujatie plné hudby sa bude konať v Estrádnej sále Mestského kultúrneho centra v Žiari nad Hronom. Vstup je bezplatný pre osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím, pre deti z detských domovov a pre deti do 140cm v sprievode rodiča. Počet lístkov pre verejnosť je limitovaný, preto nepremeškajte šancu na tento jedinečný a kvalitný koncert. Predpredaj vstupeniek je v Mestskom kultúrnom centre v Žiari nad Hronom. Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom a podporovateľom za vašu pomoc.

Text: Ing. Daniela Sokolovičová a Milan Štefánik

Foto: IMT Smile Martin Trenkler, management Saxity a Nótár Mary

Video Dúha v srdci: Igor Kolesár

Nótár MarySaxity & Sean Bradford

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky