Novinky

Cirkus, Siempre a The Parentals zahrajú v Košickom GeS clube

Rockovy vecer v KERockový večer v Košiciach 21.12.2009 v GeS clube od 19.00 hod.  je párty troch košicko – prešovských hudobných skupín Cirkus, Siempre, The Parentals. Tento koncert má charakter uvádzacieho večera pre všetkých Košičanov vracajúcich sa z iných miest a krajín, kde v priebehu roka študujú, pracujú a radi sa aspoň počas Vianoc vracajú domov do svojho mesta Košice, za svojou rodinou, blízkymi a priateľmi a radi by všetkých stretli na jednom mieste. A samozrejme pre všetkých ostatných priateľov, ktorí majú radi dobrú hudbu a majú radi mesto Košice rovnako ako účinkujúce kapely.
Túto akciu zastrešuje nový portál ekosice.com, ide o web určený pre ľudí žijúcich v meste Košice – ekosice.com [používaj svoje mesto],  plný aktuálnych informácii o meste a ľuďoch žijúcich v ňom. Kultúrny život v Košiciach, firmy, akcie v meste, košické fórum, fotogalérie, videogalérie, služby a iné… je tu podpora toho, aby si ľudia vychutnávali a využívali možnosti, ktoré majú doma, nablízku vo svojom meste, kde žiju, pracujú, študujú a navzájom sa podporovali, nakupovali, bartrovali a hlavne žili v meste a pre mesto Košice.

Poďme si teda v krátkosti predstaviť účinkujúce kapely:

CIRKUS :
Skupina Cirkus vznikla v januári 2006, má na konte jeden album a tri videoklipy. V tom istom roku predskakovala na turné českým Chinaski a absolvovala niekoľko festivalov. Neskôr sa Cirkus zameral na klubové hranie, v ktorom momentálne pokračuje. Druhý album kapela avizovala na jar roku 2010. Cirkus je v prvom rade dávka rock´n´rollu a bigbítu tvorená muzikantmi, ktorí majú za sebou účinkovanie v kapelách IMT Smile a Nuda. Takisto spolupracovali s takými špičkami našej hudobnej scény ako Richard Müller, Jana Kirschner, či Marián Čekovský.

CIRKUS : Viktor ŠPAK – spev, gitara
Tomi OKRES – gitara, vokály
Braňo GOGA – basgitara
Rado HANZEL – bicie
& Marián FERENC – spev (ako stály hosť)

SiEMPRE:
Kapela SiEMPRE vznikla v roku 2008. Od jej počiatku pozostáva zo štyroch členov : Luky Adamec (spev), Peter Malinovský (gitara), Kamil Sinicyn (bicie) a Ady Podhorský (bass). SiEMPRE hrajú hudbu, ktorá by sa dala charakterizovať ako zmes rocku, popu, funku s príležitostnými vplyvmi reggae. Ide o vysoko energickú živelnú zmes, posadenú na poriadnom groove, skrášlenú silnými melódiami a jasným ťahom na bránku. Jednoducho SiEMPRE štýl. Kapela aktívne koncertuje od začiatku roku 2009, doteraz ma odohraných viac ako 30 koncertov. Vo svojom rodnom meste, Košiciach, si už vybudovali dosť početnú fanúšikovskú základňu, ktorá sa postupne rozširuje aj o ďalšie mestá, najmä na východe Slovenska. Koncert SiEMPRE – to je jedna veľká párty, plná akcie, tanca ale aj snívania. Zatiaľ vydali na jar 09 na vlastné tričko 1 singel (3 piesne) – z toho 2 piesne (Diagnóza a Pomaly) sa umiestnili na prvých miestach v rockovej hitparáde Mendosino v rádiu Hornet.

Momentálne kapela SiEMPRE nahráva svoje prvé CD v Košickom štúdiu Klakson (zatiaľ bez vydavateľa). Fanúšikovia sa môžu tešiť na krst, ktorý sa uskutoční v Košiciach v januári 2010. Pri tejto príležitosti bude spustená aj nová web stránka skupiny.

Viac info si môžete pozrieť na stránke kapely : www.siempre.sk

The Parentals :
Už je to nejaký ten piatok čo sa v Košiciach štyria mladí muzikanti rozhodli, že je na čase založiť konečne nejakú kapelu, ktorá bude nehorázne slávna. Vidina rýchlo stúpajúcej popularity a ľahko zarobených peňazí ich doviedla k názoru, že na Slovensku sa takto blažený stav dá určite dosiahnuť anglicky spievaným gitarovým rockom. Všetko však neprebiehalo úplne tak hladko ako si predstavovali. Za tie roky sa muselo udiať zopár zmien v zostave (hlavne v rytmickej sekcii, ako to už v slávnych rockových kapelách býva), dokonca niektorí členovia išli zarobiť nejaký ten peniaz do zahraničia (nie že by ich mali málo, len jednoducho chceli viac). Nakoniec sa zostava ustálila ako Miro Felber (spev, gitara), Dodo Lumtzer (gitara, spev), Joži Dvořák (bubony), Miťo Samuely (basa). Všetci členovia sa zhodli na tom, že v tejto zostave je pravdepodobnosť obrovského zárobku najvyššia a tak započali svoju krížovú výpravu, ktorú (pochopiteľne s úspechom) vedú dodnes…

Viac info: www.the-parentals.com

Rockovy vecer v KE

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky