Novinky

Čarovné tóny hudby a pestré farby tanca objímali v Leviciach detské srdiečka.

Piaty ročník benefičného podujatia „Objatie tónov“ usporiadali v nedeľu 25. januára 2015 Občianske združenie Ostrov z Levíc a Občianske združenie Milan Štefánik v Športovej hale v Leviciach pre klientov z Domovov sociálnych služieb z Nitrianskeho kraja. Pozvanie prijali zariadenia aj z iných krajov, čo organizátorov veľmi teší. Zmysluplné podujatie určené hlavne zdravotne postihnutým ľuďom sa stretlo s pozitívnym ohlasom verejnosti, čo dokazovala aj zaplnená športová hala. Úvod patril tradične zumbe s Gabikou z Levíc. Oficiálnu časť otvoril obľúbený moderátor Peter Marcin. Všetkým poprial príjemné popoludnie, poďakoval organizátorom za prípravu podujatia a zároveň ocenil jeho charakter, ktorý je určite prínosom pre všetkých klientov. Milým privítaním sa prihovoril aj pán primátor Levíc Štefan Mišák, Milan Štefánik a Beáta Miškovičová za organizátorov a za občianske združenie Ostrov Lenka Udvardy-Liptáková.

Objatie tónov 2015 Desmod a deti foto Katka OrešanskáHudobnú časť programu o 14.00 odštartovala kapela Elán Tribute. Zoskupenie, ktoré hrá repertoár legendárnej skupiny Elán, skutočne mnohých veľmi prekvapilo svojou profesionalitou a bezchybným výkonom. Výkony kapely oslnili aj bývalého člena skupiny Elán – Vaša Patejdla. Hneď prvá pieseň „Od Tatier k Dunaju“ prilákala k pódiu mnohých  klientov a ostatných divákov známymi hitmi „Človečina“, „Ulica“, „Vymyslená“. Bubeníkovi skupiny Elán Tribute sa zas páčila bezprostredná a spontánna atmosféra na podujatí. Momentálne v rádiách najhranejší mladý slovenský spevák Adam Ďurica nadchol roztancované publikum už úvodnou piesňou „Bez servítky“ a pokračoval súčasnými hitmi ,,Neľutujem“ a ,,Mandolína“. Adam, podporovaný a povzbudzovaný deťmi s vlastnoručne vyrobenými transparentmi, sa tu cítil veľmi dobre. Ľudové tradície a folklór priniesol do našich sŕdc umelecký súbor Lúčnica. Predstavila sa v dvoch vstupoch a to dievčenským a chlapčenským tancom – Vitaj Jar a Šarišskí parobci a spoločným tancom – Na Detvianskych lazoch. Tanečníci Kristián a Elena, ktorých sme sa opýtali na dojmy z podujatia, sa vyjadrili, že dnešná odozva bola pre nich osviežujúca, potešili ich transparenty aj milý výrok jedného klienta z publika „Dobrí ste boli“. Toto je pre nich veľká pocta a aj preto fandia podujatiam s takouto kladnou morálnou hodnotou. Domáce farby zastupovala tanečná skupina UnLimited z Levíc pod vedením sestier Tóthových, ktorá si pre dnešný deň pripravila veľmi dynamické tance v  štýle Disco Dance. Na pódiu si zaspieval i veľmi vtipný a humorom sršiaci moderátor, pre deti známy z televíznych obrazoviek, Peter Marcin. Vrchol koncertu patril nitrianskemu rocku, skupine DESMOD a overeným hitom ,,V dolinách“, ,,Vyrobená pre mňa“, ,,Za tebou“. Niektorí mali dokonca tú česť a zaspievali si so skupinou spolu na pódiu. Kuly si pozval na finálnu pieseň ,,Lavíny“ zbor tvorený zo žiakov Základnej školy Hontianske Moravce. Pridali sa k nim aj členovia občianskeho združenia Ostrov v Leviciach. Zdravotne postihnuté deti majú čistú dušu a vystúpenie s viacnásobným Zlatým Slávikom (pre nich extra silný emočný zážitok) bude doznievať v ich srdiečkach ešte veľmi dlhý čas.

Objatie tónov 2015 Peter Marcin foto7 Katka OrešanskáKlienti domovov sociálnych služieb každého účinkujúceho obdarili vlastnoručne vyrobenými darčekmi. Všetci návštevníci koncertu  mali možnosť zúčastniť sa sprievodných podujatí – pripravených vorkšopov a tvorivých dielní pod vedením skúsených inštruktorov. Úspech mali tak pletenie ozdôb z papiera, ako aj výroba drobnej bižutérie z drôtikov, pletenie z  pedigu, výroba náramkov priateľstva z bavlny,  modelovanie z hliny a najväčší záujem bol o enkaustiku – maľovanie horúcim voskom. Večné deti, ako ich už domácky voláme, sa takto popri zábave priučili novým zručnostiam. Na spoločnej autogramiáde sršili úsmevmi popri šťastných deťoch aj spokojní Desmoďáci. ,,Najviac nás dnes potešila úprimná atmosféra takéhoto publika, nakoľko títo klienti nemajú veľa možností zúčastňovať sa takýchto podujatí počas roka. Podujatie Objatie tónov vnímame hlavne ako podporu dobrej veci pre mentálne postihnuté deti,“ popisujú krásne dojmy z koncertu spevák Kuly a gitarista Rišo Nagy.

Objatie tónov 2015  Lúčnica foto Katka OrešanskáOkrúhly piaty ročník benefičného koncertu Objatie tónov bol zabezpečený od publicity až po občerstvenie pre klientov vďaka sponzorom, bez ktorých by sa podujatie nedalo realizovať a vďaka účinkujúcim, ktorí vystupovali bez nároku na honorár, ale hlavne bez návštevníkov zo zariadení ale aj širokej verejnosti. Celá hala bola plná dobrej hudby, krásneho tanca a hlavne skvelej nálady. Dúfam, že táto nálada vo všetkých pretrvá po celý rok aj vďaka ostatným koncertom organizovaných v rôznych krajoch Slovenska a s takou energiou účastníkov a organizátorov sa stretneme aj na šiestom ročníku Objatie tónov 2016,“ týmito slovami uzavrela akciu Lenka Udvardy-Liptáková, predsedkyňa občianskeho združenia Ostrov.

Text: Daniela Sokolovičová a Lenka Liptáková

Foto: Katarína Orešanská a Igor Frimmel

Video: Igor Kolesár

Objatie tónov 2015 Adam Ďurica foto9 Katka Orešanská

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky