Novinky

CARMEL PARADISE má nový singel Smoke Break !

Speváčka Carmel Paradise (vlastným menom Carmel Paradise Buckingham) vydáva svoj prvý singel v tomto roku. Novinka s názvom Smoke Break vznikla v americkej produkcii v nahrávacom štúdiu v Nashville a videoklip k nej nakrútila Carmel v Bratislave.

Ako s úsmevom hovorí Carmel Paradise: „po vypočutí jej nového singla možno budete potrebovať papierové vreckovky, lebo je to ‘doják´.“  Vo svojom prvom tohtoročnom singli Carmel spieva o ľuďoch, ktorí uviazli v nevyrovnanom vzťahu, v ktorom im partner nedáva lásku, akú si zaslúžia.  Skladba rozpráva príbeh dvoch ľudí, ktorých vzájomné city nie sú rovnocenné, a jeden z nich je vzťahu odovzdaný oveľa viac než ten druhý.  Smoke Break nie je typická balada; jednoznačne však pokračuje v stopách Carmelinho elektronického popu s dôrazom na silné, impozantné refrény.

Smoke Break bude rozhodne obľúbeným prírastkom do playlistov „smutných songov“, Carmel však zároveň posiela fanúšikom štipku optimizmu v odkaze: „Čo je podľa mňa naozaj dôležité si uvedomiť a ja som si to uvedomila, keď som písala Smoke Break, je – že každý z nás si od partnera zaslúži viac, než len útržky jeho pozornosti. Zdravý a funkčný vzťah musí byť rovnocenný, obe strany vzťahu si majú dávať a brať navzájom rovnako. Takže ak pri počúvaní Smoke Break náhodou zistíte, že vaša situácia vám pripomína hlavnú hrdinku nášho klipu, tak je možno načase prehodnotiť váš vzťah.”

Singel bol nahrávaný v americkom Nashville pod taktovkou mladej talentovanej producentky Krysten Simone, ktorá je podpísaná aj pod Carmelinými singlami  Selfish či Heartbreaker.

Carmel sa však medzičasom presťahovala na Slovensko a tak nakrútila videoklip k skladbe v Bratislave. Réžie sa ujal stále vyhľadávanejší režisér Martin Miko v tvorivom tandeme s výkonnou producentkou Lesanou Kurill, ktorí spoločne vdýchli život Carmelinmu námetu o predstavách, že váš partner si vás všíma a ľúbi vás, zatiaľ čo realita je celkom iná.

Po sérii amerických videoklipov sa tak Smoke Break stal prvým Carmeliným videoklipom nakrúteným na Slovensku. „Veľmi si vážim, že si nás Carmel vybrala ako produkciu pre jej prvý videoklip natáčaný na Slovensku. Carmel je veľký profesionál a v tejto spolupráci bolo cítiť jej zahraničné skúsenosti a veľkú dávku kreativity, ktorou sa podieľala na tvorbe samotného scenára,“ spomína Martin Miko na nakrúcanie, ktoré prebehlo na jar tohto roka v dvoch kultových historických priestoroch v centre Bratislavy, známych ešte z čias starého Prešporka – v legendárnej kaviarni Štefánka by Pulitzer a v známom hoteli Radisson Blu Carlton.

Po speváčkinom boku vo videoklipe účinkuje hlavný objekt Carmelinej lásky, ktorý svojej obdivovateľke nevenuje takmer žiadnu pozornosť a len sa s ňou zahráva. Rolu osudového muža si zahral slovenský model a herec Dušan Kajaba, ktorého mohli fanúšikovia v minulosti zachytiť tiež vo viacerých reklamách či videoklipoch (Ego, Dominika Mirgová, Tomi Popovič). „K spolupráci ma oslovil Martin Miko na základe môjho instagramového profilu @dusan_kajaba, kde človek  nájde predovšetkým modelingové fotky. Poslal mi scenár klipu, ktorý ma veľmi zaujal, ale ešte viac som bol zvedavý na samotný song  a na Carmel. A môžem povedať, že neľutujem! Carmel je super milý človek s príjemným vystupovaním a spoluprácu s ňou som si užíval. Čo sa týka hudby, má obrovský talent, o ktorom ešte až tak veľa ľudí nevie, a verím, že sa to v blízkej budúcnosti zmení. Možno aj touto pesničkou,“ dodáva hlavný mužský protagonista videoklipu.

21-ročná speváčka Carmel Paradise aktuálne žije a tvorí v Bratislave.  V roku 2016 vydala svoje prvé EP DREAMGIRL a v súčasnosti pracuje na debutovom albume. Singel ‘Smoke Break’ vychádza vo vydavateľstve Buckingham Entertainment Group. Exkluzívnym partnerom videoklipu Smoke Break sú MARTINI Prosecco a BACARDÍ 8yo (spoločnosť KOFT, s.r.o.). Videoklip bol slávnostne pokrstený v pondelok 27. mája v Amber´s Bare bratislavského hotela Sheraton. Symbolicky ho uviedla do života Carmelina sestra Celeste Buckingham. Carmel len pred pár dňami, 21. mája oslávila svoje 21. narodeniny, počas release party ju preto priatelia pri tejto príležitosti prekvapili narodeninovou tortou z dielne uznávaného pastry chefa z Hotela Lomnica Matúša Reľovského.

Redakciu mojamuzika.sk informovala: Adriána Čahojová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky