NovinkyKam na koncert?

BRNO SI ZOPAKUJE HOROROVÚ SHOW ALICE COOPERA

Krstný otec shock rocku, ALICE COOPER, sa po piatich rokoch vráti do Brna. Dejiskom jeho hororovej koncertnej show 26.júla bude opäť Kajot aréna.

Gilotina, elektrické kreslo, živý Veľhad kráľovský, hektolitre falošnej krvi, horové líčenie. To sú hlavné atributy show Alice Coopera, ktorá na prelome 60. a 70. rokov priniesla na koncertné pódia, do tej doby nevidenú, kombináciu hororových filmov, garážového rocku a kabaretu.

Vincent Furnier alias Alice Cooper

Alice Cooper, ktorý sa narodil 4. februára 1948 v americkom Detroite ako Vincent Damon Furnier, sa na hudobnej scéne pohybuje od konca 60. rokov. Názov Alice Cooper používala spočiatku jeho kapela, s ktorou spevák vydal medzi rokmi 1969-1973 sedem albumov. V roku 1974 prijal meno Alice Cooper za svoje a vydal sa na sólovú dráhu, ktorá mu k dnešnému dňuzabezpečila na konto úctyhodných devätnásť sólových nahrávok. Zatiaľ posledným prírastkom v jeho diskografii je doska Welcome 2 My Nightmare, vydaná v roku 2011, ktorá je voľným pokračovaním de facto rovnako pomenovanej nahrávky z roku 1975. Tento album, na ktorom hosťuje Rob Zombie alebo Ke$ha, sa v hitparáde časopisu Billboard vyšplhal až na 22. miesto a stal sa tak najpredávanějšou Cooperovou doskou od vydania Hey Stoopid v roku 1991.

Nebyť Coopera, nebol by Ziggy Stardust a možno ani Marilyn Manson

Cooper a jeho tzv. „shock rock“ ovplyvnil nespočetný počet umelcov – David Bowie sa ním údajne inšpiroval k vytvoreniu jeho alter ega Ziggyho Stardusta. Pre Kiss, Roba Zombieho,  či Marilyna Mansona bol obrazom ich image-u. Medzi jeho obdivovateľov patrili rovnako napr. herečka Mae West, surrealistický maliar Salvador Dali, ktorý po zhliadnutí jeho koncertu vytvoril hologram s názvom „Alice Cooper´s Brain“ alebo režisér Nočnej mory v Elm Street Wes Craven, kde ho označuje ako nevlastného otca Freddyho Kruegera (v jednom z pokračovaní si jeho otčima spevák naozaj zahral). A nie iba tam. Do filmového sveta vstúpil už viackrát, či už ako herec epizódných rolí, hlavná postava dokumentu, či autor skladieb ako I’m Eighteen, Feed My Frankenstein, School’s Out, Hey Stoopid a dalšie.

Lady Gaga – kde zlyhala Madonna, Cooper zvíťazil

Alice Cooper spolupracoval s top najväčšími rockovými a metalovými ikonami. Zo všetkých  spomenieme napr. Aerosmith, Guns N‘ Roses, Ozzyho Osbourna, Chrise Cornella, Mötley Crüe, Joe Satrianiho.

Hoci nové kapely Cooper spravidla komentuje ako nezábavné, v jednej súčasnej hviezde vidí predsa len potenciál. „To, čo ona predvádza na pódiu je prakticky rovnaké s tým, čo robím ja. Skladám pesničky pre nejakú konkrétnu postavu a tu neskôr na pódiu hrám. Lady Gaga je mojou ženskou verziou.“ Odpovedal Cooper a pri minuloročnom vystúpení na Bonaroo festivale jej vzdal poctu cover verziou mashupu Madonny Born This Way/ Express Yourself? „Hneď nám mailovala, že sa jej naša úprava veľmi páčila“ dodáva Cooper.

Vstupenky sú v predaji od 690Kč exkluzívne v sieti Ticketportal.

zdroj: Silvia Rákociová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky