NovinkyKam na koncert?FestivalyTopfest

Na TOPFESTe aj Cadaveres a stanový hotel

Necelý mesiac pred začiatkom festivalu je vypustené nové meno zahraničnej kapely, ktorá vystúpi na Topfeste. Je ňou maďarská metalová kapela Cadaveres. Maďari so sebou privezú veľkú dávku metalu a skvelú šou. Chýbať nebude ani stanový hotel.

Nie vždy sa vám chce ťahať kilogramy batožiny navyše, trápiť sa so stavaním stanu, a v neposlednom rade robiť stanu údržbu? Topfest sa stará o pohodlie svojich fanúšikov a preto ponúka možnosť objednať si tento rok u nich stan pre dve osoby s karimatkami a dekami. Cena je len 30 € / za stan (2osoby)! Ponuka platí len k permanentkám. Objednávky a viac info tu.

Cadaveres

Celý príbeh začal v lete roku 2005. Skúsení muzikanti spojili svoje sily a začal Cadaveres. V krátkej dobe sa stali jedným z popredných kapiel maďarského metalu. Bez akéhokoľvek oficiálneho vydania hrali v Maďarsku, Rakúsku, na Slovensku, v Srbsku, Nemecku a Švajčiarsku. Na začiatku boli ich živé vystúpenia na základe dedičstva Cadaveres De Tortugas (Körmöczi´s exkapely). Hrali spolu so svojimi najväčšími idolmi, boli pozvaní hrať na viacerých festivaloch. Kapela nahrala svoj debutový album v niekoľkých sedeniach, kedy vydanie prvého albumu prišlo v roku 10.11.2006. Všetok pot, krv, zlosť, smútok, šťastie sa transformovali do 40 minút hudby, ktorá presne ukazuje individualitu kapely.

Po uvoľnení CD chlapci hrali v krajinách ako Holandsko, Belgicko, Nemecko, Rakúsko, Srbsko, Česká republika, Slovensko, Rumunsko a Maďarsko. Hrali 60 vystúpení za rok.

14. novembra 2008 CADAVERES vydali svoj druhý album, s názvom EVILUTION. Gitarista / spevák Körmöczi Peter povedal: „Toto obdobie vývoja je veľmi tmavé a zlé. Náš album EVILUTION bol vytvorený krvou postriekaných rúk osudu. Naša apokalyptická vízia prezentovaná v 10 piesniach.“

V roku 2009 CADAVERES znova veľa cestoval, vydáva svoj tretí album s názvom MindStream v desiatich najlepších nových piesniach.

Line up

Discography

text: Paľo Dráb

zdroj: topfest.sk, cadaveres

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky