Novinky

Benefičný koncert Opri sa o mňa zabavil hendikepované deti

Benefičný koncert Opri sa o mňa spojil 29. Marca 2015 prostredníctvom umenia a hudby už po štvrtýkrát ľudí s handicapom s tými zdravými. Myšlienkou organizátorov OZ Milan Štefánik a OZ Oco, mama a ja je rúcanie bariér, čo sa v prešovskom PKO Čierny orol podarilo na výbornú s hviezdičkou, pretože všetci si dokonalým spôsobom a spolu užívali skvelú náladu.

„Dnes sa už na podujatí stretávame ako starí známi,“ vystihol atmosféru otec, ktorý už po štvrtýkrát tlačil pred sebou vozík so svojím postihnutým synom. „Naozaj. Vidíme sa raz do roka, ale máme pocit, akoby sme sa poznali roky.“ Keďže deti nepotrebovali ani sekundu, aby sa rozkukali, okamžite sa vrhli na parket do víru tanca a hudby. Samozrejme, nechýbali ani tvorivé dielne, preto po pár minútach mal každý namaľované tričko, umelecké dielko na dreve alebo urobených pár šperkov, pričom prehliadnuť sa nedala najmä obrovská radosť za pomaľovanými tvárami.

Svojimi temperamentnými rytmami dostali všetkých od úvodných tónov do varu hneď prví hostia – Fuera Fondo. Vo výbornej nálade pokračovali PUĽS, N30 Akustika a maďarská kapela INTU. Finále patrilo kapele Drišľak! Za atmosféru v PKO najlepšie hovorí moment, keď sa tancovalo nielen dnu, ale aj vonku, o čo sa postarali niektorí členovia kapely, ktorí ostatných nemuseli dvakrát prehovárať.

Nečakaným, no o to príjemnejším prekvapením bol moderátor večera Pavol Bruchala, ktorý až do skončenia programu trpezlivo neomietol ani jednu žiadosť o fotografiu, či odpovedal na každú otázku. „Už dnes sa tešíme na ďalší ročník, pretože každý rok sa stretávame so stále väčšou odozvou spokojnosti, dobrej nálady a pocitu, že dokážeme spolu stráviť jedno radostné a krásne nedeľné popoludnie,“ uviedol jeden z organizátorov Milan Štefánik.

Benefičný koncert Opri sa o mňa 2015 napísal úspešnú kapitolu. Za všetko hovoria slová mentálne postihnutej Katky: „Ja to tu milujem.“

MNOHO ĎALŠÍCH FOTOGRAFIÍ ZO 4. ROČNÍKA OPRI SA O MŇA NÁJDEŠ TU!

TEXT: Imrich Makó a Gabriela Bačová

Foto: Katarína Orešanská

Video: Igor Kolesár

Oprisa o mňa 2015 foto 10 INTU Katarína OrešanskáOprisa o mňa 2015 foto 9 ZUMBA Katarína OrešanskáOprisa o mňa 2015 foto 7 Katarína OrešanskáOprisa o mňa 2015 foto 2 Katarína OrešanskáOprisa o mňa 2015 foto 8 Katarína OrešanskáOprisa o mňa 2015 foto 1 Katarína Orešanská

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky