Novinky

B-Joey v novom singli: Nepotrebuješ veľa, aby si bol šťastný

B-Joey v klipe k novému singlu Basic prekvapil. V hlavnej úlohe sa predstavila historicky prvá Miss východ Štefánia Vovolková, spoločnosť jej robí vyzliekajúci sa kováč s telom Adónisa a atmosféru má dotvárať nablýskaný kabriolet. V prípade talentovaného hudobníka a speváka, ktorý vždy do svojich skladieb obsadzuje silný odkaz, takýto povrchný prístup prekvapuje. Ak lacnej novinárskej interpretácii neveríte, robíte správne.

Hoci B-Joey ostal verný svojej tradícii, v štúdiu predsa len neodolal ponuke producenta Randyho experimentovať. Z pôvodnej skladby potom neostal kameň na kameni a výsledkom je od základov nová vec. „Randy v štúdiu zrazu povedal, poďme zaexperimentovať. To, čo som stihol za krátky čas nahrať, výrazne spomalil, popridával elektroniku a ja som bol v tom momente nútený vytvoriť úplne iné melódie, texty a motívy,“ smial sa B-Joey.

V singli Basic pátra po „základoch“. Hľadiac do budúcnosti, ktorá nemá kvôli vývoju vo svete ideálne krivky, uvažuje nad prítomnosťou a vychádza mu, že nám často uniká podstata toho, čo by nás malo robiť šťastnými. „Nepotrebuješ toho veľa, aby si žil šťastný život…,“ odkazuje v klipe B-Joey a dáva na výber – ľutovať sa, lebo iní majú prvoplánovo viac (peňazí, drahšie auto, luxusnejšiu dovolenku) alebo sa tešiť zo skutočných hodnôt. Jeho posolstvo, znásobené prítomnosťou dcér v závere klipu, je jasné! „V rozhodnutí, ktorý pohľad na život si vyberieš, spočíva aj Tvoje budúce šťastie či vnútorný nepokoj. Verím, že aj skladba Basic prispeje k tomu, aby sme si život vychutnávali naplno bez ohľadu na to, čo nám osud nadelil alebo ubral. Ak sa nám podarí zamilovať si „basic“ – láska, skutoční priatelia, otvorené srdce, rodina…, som presvedčený o tom, že každý deň začneme s radosťou a úsmevom na tvári,“ pripomenul B-Joey.

https://www.youtube.com/watch?v=1GjpMp9or7c

Klip pod režisérskou taktovkou Laca Rychtárika zo štúdia WOONT sa natáčal v okolí slovenských Plitvických jazier v kameňolome v Skrabskom. V hlavných úlohách sa predstavili umelecký kováč Erik Eštok a Miss východ Štefánia Vovolková. „Skladbu Basic som prvýkrát počula na akcii, kde bol aj B-Joey. Keďže pieseň ma hneď zaujala, zvedavo som sa začala vypytovať, kto ju zložil. Zhoda náhod zariadila, že som sa opýtala priamo autora,“ zaspomínala si s úsmevom Štefánia. Keď ju neskôr B-Joey oslovil, či by sa v jeho klipe postavila pred kameru, bez váhania súhlasila. „Pred kamerou som už stála, preto som s natáčaním problém nemala, práve naopak užívala som si to, aj keď účinkovanie v klipe bolo pre mňa novou skúsenosťou,“ dodala šarmantná Vranovčanka.

zdroj: Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky