NovinkyKam na koncert?

Vypsaná fixa – na Slovensko sa vraciame hrať radi

Tri klubové koncerty odohraje pardubicko-pražská formácia Vypsaná fiXa behom októbra v Nitre (22. 10.), v Bratislave (23. 10.) a Trnave (24. 10.).

Vlaňajší rok bol pre Vypsanú fixu viacmenej prelomový. Oslávila dvadsať rokov svojej existencie vydaním albumu Krásný smutný den a veľkým narodeninovým turné, ktoré čítalo dvadsať koncertov a vyvrcholilo koncertom vo Veľkej sále pražskej Lucerny. Tento rok, okrem festivalových koncertov, sa kapela chystá na veľké jesenné turné spoločne s kapelou Wohnout. Ale ešte pred jeho začiatkom si na tri večery odskočí na malé klubové turné po Slovensku. „Vraciame sa sem radi, pretože sme generácia, ktorá vyrástla ešte v bývalom Československu a tak to asi cítime inak, než dnešné mladšie party, pre ktoré je to už zahraničný koncert,“ hovorí s úsmevom frontman kapely Márdi. „Vieme, že svojich priaznivcov na Slovensku máme a tak je treba utužovať dobré vzťahy. Radi by sme tu odohrali aj dlhšiu šnúru, ale tento rok to už nestihneme a tak nám to padne do plánov na budúce roky.

unnamed (1)Okrem koncertovania sa kapela pomaly chystá na vydanie ďalšieho radového albumu, ktoré by mohlo byť na vydanie v roku 2016. „Je to zatiaľ v prípravách a tak by som nerád prezrádzal nejaké podrobnosti, ale je fakt, že je to už na spadnutie,“ dodáva ešte Márdi.

Termíny:

  1. 10. 2015 Nitra – Musica Cafe (vstupenky k dostatiu v klube)
  2. 10. 2015 Bratislava – Atelier Babylon (www.ticketportal.sk/performance.aspx?idp=145879)
  3. 10. 2015 Trnava – Art klub (vstupenky k dostatiu v klube)

Viac informácií na www.vypsanafixa.cz

zdroj: Pavel Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky