NovinkyKam na koncert?Videoklipy

Korben Dallas vydávajú symfonický album a so Zrní zahájili turné

Korben Dallas majú v týchto dňoch bohatý program. Vydávajú nový album so symfonickými verziami svojich skladieb a vyrážajú na turné s českou kapelou Zrní. Nakoľko majú obe kapely početnú fanúšikovskú základňu, ktorú si postupne budovali koncertovaním v posledných rokoch a zakaždým vo väčšom priestore.

Album Kam ideme vychádza v úvodný deň turné 22. októbra a obsahuje skladby Korben Dallas v sprievode Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu v aranžmánoch Slava Solovića. Okrem skladieb z doterajších albumov skupiny obsahuje album aj dve novinky – titulnú pesničku Kam ideme a duet s Anetou Langerovou Sen, ku ktorej skupina pred pár týždňami zverejnila aj videoklip. „Keď ma Korben Dallas oslovili, veľmi ma to potešilo, rada počúvam ich hudbu. Páči sa mi výraz aj samotná farba hlasu Juraja Benetina. Netušila som, že si s ním niekedy zaspievam, zrazu sme sedeli v bratislavskej kaviarni a o chvíľu nato nahrávali novú pieseň. Musím povedať, že ‚kluci‘ mi za ten krátky čas prirástli k srdcu. Snáď to nebol iba Sen,” pochvaľuje si spoluprácu Aneta Langerová.

Kam ideme coverProducentom novinky je autor filmovej hudby Petr Ostrouchov (Želary, Občanský průkaz), zvukovým majstrom je Milan Cimfe, ktorý v minulosti spolupracoval s Pražským výběrom, Čechomorom či Lenkou Dusilovou. V booklete a na obale albumu sú použité grafiky významného slovenského výtvarníka Rudolfa Filu, ktorý bol zároveň starým otcom basgitaristu Korben Dallas Lukáša Filu. Album oficiálne vychádza 22. októbra, ale už dnes sa dá objednávať na weboch Slnko Records a Martinus.

Korben Dallas predstavia v kluboch nový koncertný program. Okrem pripravovaných singlov Sen a Kam ideme, ktoré skupina odpremiérovala na Pohode, zaznie aj úplne nová tvorba. Kapela navyše plánuje vytiahnuť z katalógu viacero starších skladieb, ktoré na koncertoch v poslednom čase nehrávala. Záleží nám na tom, aby sa aj ľudia, ktorí nás videli hrať spolu so Zrní minulý rok, alebo v lete na festivaloch, mohli tešiť na niečo úplne nové a oplatilo sa im prísť” pozýva na koncert frontman kapely Juraj Benetin.

Ani Zrní v posledných mesiacoch nezaháľali. Okrem úspešného vystúpenia na Colours of Ostrava, kde zaznela tvorba kapely v aranžmánoch slovenského huslistu a skladateľa Stana Palúcha, sa môžu pochváliť ostatným klipom k skladbe Lazar z minuloročného úspešného albumu Následuj kojota, a jeho réžiu Zrní opäť zverili českému výtvarníkovi a pesničkárovi Jakubovi Čermákovi.

Obe kapely sú už plne pripravené na turné, ktoré si podľa vlastných slov užijú viac než pred tým. „Minulý rok sme zistili, že si všetci sedíme ľudsky a aj videnie sveta máme veľmi podobné,“ hovorí manažér Zrní Tomáš Paleta. „Okrem toho, spolupráca má pre obe skupiny vynikajúci efekt. V Česku sú hviezdami skôr Zrní, a predstavujú tak Korben Dallas českému publiku. A na Slovensku je to zas presne naopak,“ dodáva. „V oboch krajinách chodia na naše spoločné koncerty podobné typy fanúšikov, a to je pre nás najlepší dôkaz toho, že táto spolupráca je prirodzená a úspešná,“ uzatvára basgitarista Korben Dallas Lukáš Fila.

Už koncom tohto týždňa sa obe kapely predstavia postupne v Bratislave, Žiline a Banskej Bystrici, budúci týždeň budú nasledovať Prešov a Košice. V novembri a decembri sa garde obráti a skupiny si zahrajú v piatich mestách v Českej republike. Vstupenky na všetky spoločné koncerty Korben Dallas a Zrní na Slovensku sa dajú kúpiť na predpredaj.sk a v sieti Ticketportal.

Slovenské koncerty turné Korben Dallas a Zrní:
22. október – Bratislava, Majestic Music Club
23. október – Žilina, Nová synagóga
24. október – Banská Bystrica, Urban Spot
30. október – Prešov, KD Solivar
31.  október – Košice, Tabačka Kulturfabrik

 Tracklist albumu Kam ideme:

1. Sen
2. Kamene
3. Trofeje
4. Kam ideme
5. Tváre
6. Pokušenia
7. Otec
8. Zlatý jeleň
9. Bolo nebolo
10. Za sklom

redakciu informoval Matúš Nemeth. Správa bola redakčne upravená a doplnená.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky