Novinky

B-Joey potvrdzuje, že patrí medzi svetovú špičku. Prichádza aj s drsnými zábermi od indických filmárov

B-Joey sa neuspokojí s priemernosťou. Každým zo svojich piatich singlov posunul latku o poriadny kus vyššie, či už ide o komunikáciu s Bielym domom alebo postup medzi 5 najlepších pop songov sveta v celosvetovej súťaži autorov Song of the Year. V novinke What We Miss však zašiel najďalej. Inšpiráciu našiel i v slovách Boba Dylana – „Hrdina je ten, kto chápe zodpovednosť prichádzajúcu so slobodou.“

Keď si B-Joey povedal, že chce zmenu, vzal toto svoje predsavzatie od podlahy. Napriek tomu, ostal verný poslaniu umenia a tým je, aby zanechávalo odkaz. Ako zdôraznil, plytký mainstream v zmysle „ruky hore“ ho nikdy nelákal, preto sa aj teraz radšej zamyslel nad spoločnosťou. Položil si jednoduchú otázku, čo jej chýba a odpoveďou bola zodpovednosť. „Ako učiteľ, ktorý pracuje s mladými ľuďmi si všímam, že nám chýba zodpovednosť, nakoľko si každý ide iba za svojím a vôbec neberie ohľad na okolie. Nechcel som však ísť do širokých súvislostí, preto som sa zameral na tému drog. Na jednej strane stojí túžba zabaviť sa, uniknúť z tohto sveta a na strane druhej sú konce s fatálnymi následkami,“ pripomenul B-Joey, ktorý si už predtým vzal na paškál napríklad pasivitu súčasnej mládeže, či konflikt na Ukrajine.

Kým producentskú taktovku udržal pevne v rukách Randy, klip mal pod palcom Laco Rychtárik zo štúdia Woont. O frontmanovi kapely Call Me Steve je známe, že tvorivú pohodlnosť neuznáva, preto jej konzervatívnu tvár okamžite odložil aj v pozícii režiséra a pre B-Joeyho pripravil pri natáčaní v ateliéri prekvapenie, o ktoré sa postarala profesionálna vizážistka Miriam Miklušová, známa zo spolupráce s Tinou, či Separom. „Laco mi len povedal, aby som si priniesol celý svoj šatník a o ostatné sa nestaral. Musím priznať, že ešte nikdy som neprešiel takou tortúrou, ako v rukách Miriam a jej sestry Karolíny. Istá spoločnosť má reklamu, kde hovorí, že každá žena môže byť krásna, tak ak to parafrázujem, každý človek môže vyzerať k svetu, pokiaľ sa o neho postará zopár profesionálov,“ smial sa B-Joey.

Akákoľvek sranda už išla bokom pri druhej časti klipu, natáčanej v Indii. V tomto prípade zaúradovali kontakty L. Rychtárika, ktorý už dlhšiu dobu komunikoval s indickými filmármi a keď sa im priznal, že pracuje na klipe k skladbe What We Miss, ponúkli sa, že mu dodajú autentické zábery. Ich necenzurovaný materiál lezie pod kožu, a poriadne hlboko! „Výsledok vyzerá naozaj presvedčivo, ako keby sme boli s celým štábom v Indii. Niektorí sa ma už pýtali, či sme museli publikovať všetky zábery, ale ak by som zatváral pred realitou oči, nemalo by ani zmysel vyprodukovať takúto skladbu,“ dodal B-Joey.

zdroj: Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky