Novinky

HLASY 2 sa skončili, Müller pokračuje ďalej!

Richard Müller a skupina Fragile majú za sebou megaturné HLASY 2! 38 vypredaných koncertov a dokonalé hudobné majstrovstvo si užili fanúšikovia od Plzne až po Humenné! Legendárny spevák zavŕši hudobný maratón dvoma klubovými koncertami so svojou skupinou, na ktoré si pozval špeciálneho hosťa Andreja Šebana! Jedinečné spojenie hudobných velikánov a najväčšie hity Richarda Müllera v predvianočnej atmosfére si nenechajte ujsť  16. decembra v Ateliéri Babylon v Bratislave a 17. decembra v Piano Clube v Trenčíne.

Richard Müller a skupina Fragile majú za sebou megaturné HLASY 2, ktoré nemá na našej hudobnej scéne obdoby. 38 vypredaných koncertov po celom Česku a Slovensku sprevádzali standing ovations, úžasná atmosféra a dokonalé hudobné majstrovstvo! Diváci tlieskali, spievali a dožadovali sa ďalších prídavkov a koncertov.

„Keď sa na to spätne pozriem, tak sa mi nechce veriť, že sme odohrali 38 koncertov. Celý tento projekt charakterizuje akási pohoda, radosť, skvelí ľudia a dobré ohlasy. Som spokojný.“ Konštatuje Richard Müller.

Legendárny spevák predviedol spolu s Fragile hity vo famóznych úpravách „a cappella“ bez použitia jediného nástroja! Zazneli aj skladby z nového albumu HLASY 2 „Slon v porceláne“, „Mama“ či „Nahý 2“. Posledný koncert turné v Piešťanoch zakončil Richard Müller skladbou „Stěstí je krásná věc“, ktorú venoval zosnulému Petrovi Hapkovi.

IMG_7730 (1)„Je to strašná škoda, pretože druhý Hapka neexituje. V čase, keď sme sa pracovne stretli nad „Štěstím…“,  tak sme boli veľmi úzko spojení priatelia. Vždy keď som prišiel do Prahy, tak som ako prvému volal Hapkovi. On bol nočný vták, ako vieme a bol k dispozícii niekam vyraziť. Veľmi som sa tešil na stretnutia s ním, vždy to stálo za to. Mojou najobľúbenejšou skladbou je jednoznačne „Rozeznávam“,  je to najkrašia milostná pieseň, aká sa kedy v Česko-slovensku zrodila.“ Neskrýval dojatie Richard Müller.

Po turné HLASY 2 si Richard Müller pripravil pre fanúšikov vianočné prekvapenie! V Bratislave a v Trenčíne naplánoval dva klubové koncerty so svojou skupinou, na ktoré si pozval špeciálneho hosťa. Niekoľkonásobný Zlatý Slávik sa na jednom pódiu stretne s fenomenálnym gitaristom Andrejom Šebanom!

„Veľmi rád som prijal Richardove pozvanie. Medzi moje najobľúbenejšie Richardove skladby patrí „Cigaretka na dva ťahy“ najmä kvôli textu, ktorý považujem za jeden z Richardových najlepších. Mám predstavu, čo by som zahral a chcel by som aj spievať. Myslím si, že to budú výborné koncerty.“ Teší sa legendárny hudobník Andrej Šeban.

Okrem Richarda Müllera a Andreja Šebana predvedú na pódiu svoje muzikantské umenie bubeník Juraj Kuchárek, gitarista Peter Markuljak, hráč na klávesy Matej Benko a basgitarista Viktor Hidvéghy. Úlohy predskokana sa zhostí talentovaný spevák a gitarista Jerguš Oravec. Nenechajte si ujsť  špičkových hudobníkov a najväčšie hity Richarda Müllera v predvianočnej atmosfére 16.12. v Ateliéri Babylon v Bratislave a 17.12. v Piano Clube v Trenčíne. Organizátor ponúka okrem obyčajnej aj VIP vstupenku, ktorá zahŕňa slané pochúťky a sladké dezerty z pekárenskej výroby Dolce Manufactory a ochutnávku lahodného vína. Vstupenky sú v predaji v sieti www.predpredaj.sk

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Pavol Karell

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky