NovinkyKam na koncert?

10. výročie existencie Double Head Productions v roku 2015 prinesie plno hviezd

Priatelia, 10. výročie existencie Double Head Productions v roku 2015 sa pomaly rozbieha – oslavu prácou a plnenie na 100% by iste ocenil nejeden súdruh rocker, preto úvod rocka bude adekvátne slávnostný v podaní klavírneho recitálu Ricka Wakemana, jedného z najvplyvnejších klávesákov všetkých čias, známym predovšetkým z jeho pôsobenia v skupine YES. Pán Wakeman predstaví svoje umenie v Plzni 22.2. a v Olomouci 23.2.

V nedeľu 22.2. by ste si podľa predbežného plánu mohli vypočuť Ricka Wakemana naživo v rozhovore v Rádiu Beat buď od 12:00, alebo od 13:00, kde s Rickom zamierime priamo z pražského letiska V. Havla. Link na online pripojenie: http://www.radiobeat.cz/cs/71/on-line-vysilani/

LORDI

25.2. Bratislava, MMC

Spomeniete si na mediálnu senzáciu, ktorú vyvolalo víťazstvo fínskych strašidiel hrajúcich rock´ n ´roll LORDI na konzervatívnej Eurovízii ? Kapela dovtedy známa hlavne vo Fínsku sa cez noc stala celosvetovou atrakciou. Iste, vizuálna stránka má významný podiel na popularite toho, čo sa deje na pódiu. Sama o sebe by však sotva stačila na niekoľkoročné ťaženie po všemožných pódiách, nekonečných turné a nahrávanie nových albumov a videoklipov. Opäť raz nastal čas kúpiť si vstupenku do strašidelného zámku a dostať poza uši pekelným rokenrolom!

Videopozvánka na LORDI z dielne KISSARMY SLOVAKIA:

U.D.O.

8.marca, Bratislava, MMC

V Bratislave vystúpi známy krikľúň a charakteristický hlas ACCEPT rokov osemdesiatych – Udo Dirkschneider so svojou skupinou U.D.O.

Udo bol svojho času zjavením. Jeho hlas nikdy nebol súci na romantické vyspevovanie milej pod oknami, skôr by mohol dabovať útočiaceho pterodaktyla v nejakom Jurskom parku III. Každopádne pozícia speváka v metalovej skupine bola voľbou šťastnou a dnes môžeme pokojne predpovedať, že aj doživotnou. Špecifický hlas dokonale zapadol do tvorby skupiny, ktorej úspechy boli najneskôr od albumu „Balls to the Wall“ (1983) globálne. Umeleckým a napokon aj komerčným vyvrcholením spoločnej tvorby Uda a ACCEPT bol jednoznačne album „Metal Hearth“(1985), jeho labuťou piesňou „Russian Roulette“  (1986).

ACCEPT spoločne so Scorpions tvorili najvýznamnejší nemecký rock metalový export  rokov osemdesiatych. Udo bol frontmanom v ACCEPT až do roku 1987 a nech už boli okolnosti jeho rozchodu s kapelou akékoľvek, jeho sólová tvorba bezprostredne nadviazala na ACCEPT. To bol zrejme aj dôvod neustáleho volania fanúšikovia po obnovení pôvodnej zostavy ACCEPT, ktorí odvtedy tápali a nahrali len jediný album s Američanom Davidom Reecom. Ten žiaľ
nebol fanúšikmi nijak vrelo „acceptovaný“ a tak sa kapela odmlčala až do reštartu pôvodnej podoby v roku 1993. Známe príslovie hovorí o rôznych vodách tej istej rieky, ACCEPT a Udo sa na druhý pokus vyčerpali a hudobne
rozišli po zhruba štyroch rokoch a troch albumoch. Udo obnovil svoj eponymný projekt a pokračuje v sólovej tvorbe, ACCEPT prijali ako speváka Marka Tornilla, ale to už sú dva odlišné príbehy.

U.D.O.,  v zostave so svojim synom Svenom za bicími,  predstaví v Bratislave 8.3. čerstvý album „Decadent“ (2015).

Partner:

BOBAN I MARKO MARKOVIĆ ORKESTAR  http://www.bobanimarko.com/

OPEN JAZZ FEST SLOVAKIA – http://www.youtube.com/watch?v=WZbIDw2EQJw

DOUBLE HEAD PRODUCTIONS na Facebooku

https://www.facebook.com/pages/Double-Head-Productions/204912658686?fref=nf

2005-2015 10 výročie / 10th anniversary of Double Head Productions (1. polrok)

22.02  RICK WAKEMAN (YES), Plzeň /Pilsen – KD Peklo

23.02. RICK WAKEMAN (YES), Olomouc – Clarion Congress Hotel

25.02. LORDI, Bratislava, MMC

26.02. ŠEBAN / STIVÍN, Bratislava, Babylon

08.03. U.D.O., MMC, Bratislava

18.03. DON AIREY (Deep Purple) & BAND,  NMNV, Blue Note

07.04. ARENA (UK), Bratislava, Randal

17.04. CARL PALMER ELP Legacy – NMNV, Blue note

10.05. EVERGREY, MMC, Bratislava

09.06. URIAH HEEP, Tabor, Palcat congress hotel

11.06. URIAH HEEP, Bratislava, tba

zdroj: Raymond Kaňa

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky