NovinkyKam na koncert?

Česká legenda Jaromír Nohavica odohrá v Bratislave šesť výnimočných koncertov!

Bratislavčania sa môžu tešiť na skvelé koncerty Jaromíra Nohavicu, ktorý zavíta v marci do Bratislavy. Jaromír Nohavica po koncertoch v Prahe a Brne pokračuje v Bratislave. Po troch rokoch odohrá sériu šiestich koncertov. Prvý z koncertov máte možnosť zažiť už 16. marca vo Veľkom evanjelickom kostole. V nádhernom prostredí tohto kostola zaznejú známe hity s krásnymi melódiami. Hudobník v turné pokračuje do Starej Tržnice, kde ho môžete stretnúť 20. marca. Komornú atmosféru čarovného kostola zamení za surovosť prostredia Starej Tržnice.

Hudobník vie, ako na svoje publikum a podľa toho zostavuje aj svoje koncerty. Žánrová pestrosť jeho koncertov nesie v sebe znaky rýdzeho folku, ale aj šansónu či ojedinelo prvky jazzu. Bravúrne sa pohybuje medzi folkom a folklórom. Na posledných pražských koncertoch tvrdil, že každé svoje vystúpenie sa snaží robiť inak. Veríme, že tomu bude tak i teraz!Jaromír Nohavica je významný český folkový pesničkár a osobitý spevák. Počas svojej kariéry hral s orchestrom, vypredal veľké haly a napísal aj texty pre opery. Zahral si aj vo filmoch.

Nohavica2Ako hudobník začínal s regionálnymi umelcami, písal pre rockovú skupinu Majestic, spolupracoval s Českým rozhlasom v Ostrave, s umelcami ako Věra Špinarová či Mária Rottrová. Prvé vystúpenie s vlastným repertoárom prebehlo (náhodne) v marci 1982 na Folkovom kolotoči v Ostrave a ako vyzretý pesničkár sa vyšvihol medzi folkovú špičku.

Posledný štúdiový album Tenkrát ukazuje omnoho prepracovanejšiu podobu jeho tvorby. Napriek tomu si zachovávajú jednoduchú melodickú linku. Jeho posledný počin nesie názov Jarek Nohavica a přátelé. Album je živým záznamom z koncertu v Třínci na festivale Noc plná hvězd.

Ako nám Jaromír Nohavica svojimi koncertami dokazuje, nie je to len taký obyčajný „folkáč“.

Vstupenky:

http://www.vstupenky.livemusic.sk/podujatie_search.asp?id=30010

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky