Ostatné

Mukatado chce robiť modernú hudbu

Kapela sa minulý rok dostala do širšieho (poslucháčskeho i muzikantského) povedomia vďaka autorskej súťaži Eurovision Song Contest s pesničkou Ja Sa Mám. Mukatado funguje od roku 2001 a Eurovíziu brali títo muzikanti ako možnosť upozorniť na seba, čo sa napokon vypláca aj na našom malom Slovensku.

Situácia okolo kapely je momentálne príjemná a všetci jej členovia pokračujú v započatej práci povzbudení minuloročným úspechom. Vydavateľstvo si uvedomilo záujem ľudí o túto banskobystrickú kapelu a neváhalo s ňou podpísať kontrakt. Debutová doska Vo Výšinách vyšla pod labelom Sony Music ešte pred letom a k eurovíznemu singlu vznikol klip. Celé mediálne haló zapracovalo aj u organizátorov letných open air podujatí a kapele prischli lešpie hracie časy. V jeseni 2009 zas Mukatado supportovali na comebackovom turné Richarda Müllera, ktorý sa netají svojimi sympatiami k ich prvotine.

Kapela má v rádiách aktuálne nasadený remix skladby Prečo so mnou spíš, ku ktorému koncom minulého roka natočili klip v réžii Martina Hudáka. Rozdiel medzi singlami je zrejmý po hudobnej i vizuálnej stránke, pričom kapela tento krát pôsobí viac „trendy“. Prvú polovicu nového roka budú muzikanti pripravovať materiál pre novú dosku. „Tú by sme radi poňali trochu modernejšie v tom zmysle, že by sme na nej chceli použiť viac elektroniky. Uvažujeme nad dychmi aj sláčikovým orchestrom,“ naznačuje speváčka Mukatada Janka Kozáková, akým smerom chcú posunúť výraz kapely.

text: Edo Kopček (publikované v časopise Nový Populár)
foto: Lukáš Kimlička

Prečítajte si

Comments are closed.