OstatnéBrutal Assault

Brutal Assault 2011

Vojenská pevnosť Josefov bude tento rok hostiť už 16. ročník medzinárodného hudobného festivalu Brutal Assault. Tisíce vyznávačov tvrdej hudby sa v termíne 11-13. augusta zídu v areáli historickej pevnosti , aby tu absolvovali tradičný trojdňový hudobný maratón za účasti viac ako 75-tich kapiel z celého sveta.

Každoročný  festival  Brutal Assault ponúka jedinečný mix rôznorodých žánrov tvrdej hudby. Aj tohtoročná zostava sa pýši radom zvučných mien, ktorým dominuje britská legendárna formácie MOTORHEAD. Kapela, ktorej význam presahuje hranice žánrov a spája celé generácie fanúšikov tvrdej, hlasitej a rýchlej hudby. Vojenská pevnosť v Josefove už vo svojej bohatej histórii hostila nejedného vojvodcu a panovníka, ale generál Lemmy, ako živá rock’n’rollová ikona a veľký milovník vojenskej histórie, bude rozhodne patriť medzi tie najvýznamnejšie. Meno MOTORHEAD je už cez tri desaťročia synonymom pre divokú, rýchlu, hlasnú a neviazanú rock’n’rollovú jazdu a nový album „The World Is Yours“ dáva jasnú odpoveď na otázku, prečo sú MOTORHEAD aj po 36-tich rokoch stále jednou z najväčších kapiel. MOTORHEAD to nie je len hudba, MOTORHEAD to je životný postoj! „Born to lose, live to win!“

Brutal Assault však nikdy nebol a nikdy nebude festivalom jednej kapely. Medzi hlavné ťaháky možno ďalej zaradiť kapely Morbid Angel, Suicidal Tendencies, Anathema, Sepultura, Satyricon, AS Aj LAY DYING, Cathedral, EXODUS, THE Dillinger ESCAPE PLAN, THE EXPLOITED, Katatonia a ďalšie …

Už po piatykrát sa festival uskutoční v unikátnych priestoroch areálu Vojenskej pevnosti Josefov, ktorá sa nachádza pri meste Jaroměř (cca 130km východne od Prahy). Jedinečná atmosféra a história vojenské pevnosti z 18. storočia sa už neodmysliteľne stali neoddeliteľnou súčasťou celkovej image festivalu a dodávajú mu tak punc originality. Celá akcia sa tak odohráva uprostred starodávnej pevnosti, pričom obe dve hlavné scény sú umiestnené na hlavnom námestí a priľahlé ulice slúži ako priestor pre ostatné služby, medzi ktorými nechýba desiatky stánkov s občerstvením (odporúčame širokú ponuku vegetariánskych a vegánskych pokrmov), 4 veľkokapacitné pivné stany s ponukou až piatich druhov penivého moku a priľahlé bary s širokým sortimentom alko a nealko nápojov.

Členitý areál Pevnosti ponúka aj rad miest pre oddych od hudobného lomozu. Hlavným centrom je v tomto smere chill-out zóna nazývaná „Zelená lúka“, ktorá je vzdialená iba dve minúty chôdze od oboch pódií a ponúka vítané miesto pre relaxáciu a oddych od festivalového ruchu. Okrem toho tu návštevníci nájdu aj gigantický „Metal Market“ s viac než 60-tich predajňami a tiež stále viac populárne „Horror Cinema stan“, ktorý ponúka celodenné projekciu tých najkrvavejších „béčkových“ hororov filmovej histórie. Pre fanúšikov, ktorí stoja o čelný pohľad z výšky na obe pódiá slúži „Prírodné tribúna“. Tento prírodný val je umiestnený naprieč celým areálom a okrem jedinečného výhľadu ponúka aj obmedzenú kapacitu miest na sedenie a vlastné zvukové vykrytie.

Okrem veľkokapacitných spŕch, kaviarne, pekárne a pivného stanu, nebudú chýbať ani 4 moduly tzv „VIP campu“, ktorý ponúkne stanovanie v nepretržite stráženom sektore a s radom ďalších služieb, medzi ktorými nechýba vlastné WC, možnosť úschovne, 3 denná vstupenka na prírodnú tribúnu , poukaz na sprchu a ďalšie bonusy. Pre motoristov je dôležitá informácia o veľkokapacitným stráženom parkovisku, ktoré bude zriadené pri rieke pri vjazde do Jozefovho.

Areál sa návštevníkom otvorí už v stredu 10. augusta v 15:00 h a nasledovať bude warm-up party za účasti zhruba ôsmich kapiel, ktoré sa predstavia na hlavnej scéne.

Bližšie informácie o predpredaji vstupeniek, potvrdených kapelách, campingu, ubytovanie a ďalších dôležitých veciach nájdete na oficiálnych webových stránkach www.brutalassault.cz.

odkazy :

www.brutalassault.cz

www.myspace.com/brutalassaultcz

www.facebook.com/brutalassaultfest

www.youtube.com/brutalassaultfest

Prečítajte si

Comments are closed.