Ostatné

BLOODLINE PRINAŠA UŽ TRETÍ ROK PO SEBE DO SABINOVA METALOVÝ UNDERGROUND

Festivalová sezóna je v plnom prúde a atmosféra živých vystúpení kapiel pod holým nebom neobíde ani mestečko Sabinov. Bistro u Ďuriho na Begalke je už každému vyznávačovi tvrdej hudby dobre známe – veď prečo by aj nie? 5. júla sa tu uskutoční už tretí ročník obľúbeného jednodňového open air festivalu pod názvom Bloodline, ktorý otvorí svoje brány od 14:00 hod. a prvé tóny sa rozozvučia od 15. hodiny. 

Tento rok prechádzal lineup výraznejšími zmenami, keď najprv odriekol z personálnych dôvodov účasť jeden z headlinerov – kapela Čad, aby bola z tých istých dôvodov neskôr nútená zrušiť vystúpenie aj prešovská HC stálica Saprophyte. Túto situáciu sa podarilo organizátorom aj kvôli časovej tiesni vyriešiť už len čiastočne a to obsadením košickej kapely Meredith. Vstupné sa znížilo z pôvodných 5 na 4 eurá!

Čo sa týka ostatných mien – tie ostali nezmenené a tak sa na pódiu predstavia postupne mladé prešovské kapely Bloody Cherry a Slight Lie, po nich už ostrieľaná sabinovská formácia Broyd a následne skúsená cyber metalova kapela Khadaver z Prešova. Okolo 19. hodiny podvečer vystúpi pred sabinovským publikom metalcoreová smršť v podaní Meredith z Košíc. Po nich príde rad na úplného headlinera festivalu, lokálnu rockovú legendu Shandy a Ester, ktorej frontman Rasťo Lendacký – zvaný aj ako slovenský Ľáďa Křížek, bude so svojou kapelou zabávať ľudí celú hodinu. Na záver príde metalových nadšencov totálne doraziť skupina Head 2 Down z Topoľčian, ktorá po odstúpení Čadu prevzala pozíciu druhého headlinera festivalu. Pred ňou je však pre účastníkov festivalu ešte pripravená tombola!

Nuž, na záver ostáva už len popriať si skvelý hudobný zážitok a pekné počasie a solídnu účasť!

ČASOVÝ HARMONOGRAM:

15:00 – 15:30 / BLOODY CHERRY

15:50 – 16:30 / SLIGHT LIE

16:50 – 17:30 / BROYD

17:50 – 18:35 / KHADAVER

18:55 – 19:40 / MEREDITH

20:00 – 21:00 / SHANDY A ESTER

21:00 / T_O_M_B_O_L_A

21:20 – 22:10 / HEAD 2 DOWN

zdroj: Matúš Jaško

Prečítajte si

Comments are closed.