Ostatné

ALBUM „VYZNÁNÍ“ HANY ZAGOROVEJ VYŠIEL VČERA!

Po dlhých siedmich rokoch včera vyšiel novinkový album Hany Zagorovej s názvom „Vyznání“. Dlhoočakávaná doska je nielen štúdiovým návratom česko-slovenskej legendy. Zároveň ide aj o jej veľký návrat k českému hudobnému vydavateľstvu Supraphon, v ktorom slávna speváčka predala už viac ako 10 miliónov svojich nosičov.

Ako prezrádza jedna z najslávnejších českých speváčok, tentokrát sa rozhodla počkať si na neunáhlenú kolekciu silných skladieb, logicky spojujúcich to najlepšie z minulosti s novými nápadmi i novými autormi. „Jednoducho povedané, na nový album musí dozrieť vhodný čas! Ak má byť výber piesní kvalitný, veci sa nedajú veľmi uponáhľať. Taktiež je veľmi dôležité, aby sa jednotlivé skladby hodili aj k sebe navzájom. Výlety do iných žánrov sú síce fajn, ale nesmie ich byť priveľa, aby neposunuli celý album iným smerom, než zamýšľam,“ hovorí o novej doske samotná Hana Zagorová, ktorá len pred pár dňami zverejnila teaser k novému albumu.

Dvanásť piesní na albume „Vyznání“ ponúka klavírne balady, jemnú elektroniku i účinné využitie akustických nástrojov. Producent Daniel Hádl zjednotil kompozičné východiská Petra Maláska, Jiřího Zmožka, Vítězslava Hádla, Karla Vágnera i svoje vlastné do kompaktnej podoby, ktorá podporuje vyznenie textov. Tie sú v kategórii popového šansónu tradične dôležité, či si ich napísala speváčka sama, alebo jej štýlovo vypomohli Václav Kopta, Eduard Krečmar, po dlhej odmlke i Pavel Žák, či poprvýkrát básnik Ľubomír Feldek. Zaujímavosťou sú kompletne autorské pesničky Radoslava Bangy a Jiřího Březíka, či neobvyklý song Jiřího Hradila a Mardiho, teda autorov zdanlivo celkom iného hudobného razenia. K príťažlivému repertoáru „Vyznání“ prispelo taktiež niekoľko starostlivo vybraných cover verzií. Chuť ísť do štúdia a začať pripravovať nový album odštartovali tentokrát tri francúzske šansóny, ktoré ma okúzlili natoľko, že som si ich sama otextovala,“dodáva speváčka, ktorá už predstavila i prvý oficiálny singel z novej dosky „S tebou“.

Nový album Hany Zagorovej nie je zaťažený honbou za krátkodobými hitmi. Možno práve preto sa tu nachádza množstvo skladieb, ktoré majú ambíciu nielen obstáť v porovnaní s minulými úspechmi, ale navyše sú vhodným posunom do súčasnosti. Prelínanie tradičných i novo získaných autorov dáva Hane Zagorovej šancu predviesť to najlepšie – melodicky atraktívne songy s dôrazom na kvalitné texty, ktorými sa jej darí vytvárať osobité nálady jednotlivých melódií.

Tracklist albumu HANA ZAGOROVÁ – VYZNÁNÍ:

1/ MÍT TĚ RÁDA

(J’te mentirais)

(Patrick Bruel)

český text Hana Zagorová

2/ RANDE U ZDI NÁŘKŮ

(Księżniczka)

(Sylwia Grzeszczak, Lukasz Bartoszak,

Katarzyna Chrzanowska/Marcin

Piotrowski, Jakub Mankowski)

český text Václav Kopta

3/ NÁŠ RUBIKON

(Petr Malásek/Václav Kopta)

4/ S TEBOU

(Radoslav Banga)

5/ MŮJ CHLAP

(Mon mec a moi)

(Francois Bernheim/Didier Barbelivien)

český text Hana Zagorová

6/ UŽ NEMÁM KŘÍDLA

(Je ne suis qu’une chanson)

(Diane Juster)

český text Hana Zagorová

7/ PRVNÍ

(Jiří Zmožek/Václav Kopta)

8/ UŽ JEN TO HEZKÝ

(Vítězslav Hádl/Eduard Krečmar)

9/ BEETHOVEN

(Karel Vágner/Pavel Žák)

10/ KDYŽ MÁME PAT

(Jiří Březík)

11/ BLERIOT

(Jiří Hradil/Márdi)

12/ DEBURAU

(Petr Malásek/Ľubomír Feldek)

Hrajú:   Tomáš Kapek – bicie, Jiří Dvořák – basové gitary, Ondřej Hájek – klavír, Peter Binder – gitary, Šimon Marek – cello, Jan Sochor – akordeón. Symfonický orchester Epoque Orchestra. Mix albumu: Daniel Hádl/ mastering: Tom Meyer-Master & Servant Hamburg

CD v ponuke v slovenských hudobných predajniach a prostredníctvom iTunes: 

https://itunes.apple.com/sk/album/vyznani/id867063049

Nový album Hany Zagorovej je možné už teraz zakúpiť v rámci predpredaju v digitálnom servise Supraphonline za zvýhodnenú cenu: http://www.supraphonline.cz/album/76575-vyznani

Ako ochutnávka z albumu je už k dispozícii digitálne prvý singel:

http://www.supraphonline.cz/album/76576-s-tebou-prvni-singl-z-alba-vyznani

FOTO: Ondřej Pýcha, ZDROJ: SUPRAPHON/ SOUL FOR SHOW

Prečítajte si

Comments are closed.