Mladá hudba

Zoznámte sa s mladým pesničkárom Daniel B

Zaseknúť sa v nefungujúcom vzťahu a hľadať cestu von, to je hlavná téma nového singlu „7 minutes“ od slovenského hudobníka daniela b. Skladba je prvou z pripravovaného EP.

Daniel b sa v novej skladbe pohráva s indie-rockovým zvukom. V pozadí je počuť využitie syntezátorov ako významného hudobného prvku na dotvorenie atmosféry a vyváženie inak prevažne gitarovo-naladenej piesne.
„7 minutes“ opisuje moment kedy si človek vo vzťahu uvedomí, že to, čo kedysi zmysel dávalo, ho pomaly stráca. Hodiny tikajú a jediným východiskom je všetko si navzájom povedať, kým je ešte čas.

Nápad na aktuálny singel dostal Daniel ešte v roku 2019.“Väčšinou sa k už dokončeným pesničkám, ktoré včas nenahrám nevraciam. 7 minutes sa však nejakým spôsobom sama vracala ku mne a tak prešla štyrmi rôznymi verziami, až napokon dostala túto podobu, ktorá so mnou z nejakého dôvodu rezonovala.“

Daniel b je sólový projekt, za ktorým stojí Daniel Buc. Inšpirovaný DIY umelcami z celého sveta, daniel b nahráva v štúdiu, ktoré je iba na skok od jeho postele. Hudbe venuje väčšinu voľného času, ktoré mu momentálne štúdium na vysokej škole dovolí. „7 minutes“ je prvou skladbou z pripravovaného EP, ktoré by malo uzrieť svetlo sveta v lete 2021 a mohlo by byť prvou spoluprácou s Filipom Zemčíkom, ktorý stojí za kazetovým labelom ZTapes.

O dizajn obalu sa postarala talentovaná Kvet Nguyen. Kvet je slovensko-vietnamská fotografka a vizuálna umelkyňa ocenená druhým miestom na Svetovom bienále študentskej fotografie 2019. V súčasnosti dokončuje magisterské štúdium fotografie na VŠVU. 

Prečítajte si

Comments are closed.