Mladá hudba

“Letný hit” trochu inak. God and Eve majú novú skladbu na detskom syntezátore

Detský syntezátor Casio SA-20 si slovenská art-popová zostava God and Eve kúpila cez “bazoš” minulý rok za 20 eur. Teraz na ňom skomponovala a nahrala celú novú pesničku s názvom “mouth organ playing”. Letný hit trochu inak vznikal podobne spontánne ako sprievodný vizuál, ktorý rozanimovala speváčka a spoluautorka piesne Eva Sajanová. 

“Chceli sme spraviť skladbu, ktorá by nám konečne zarobila veľa tantiémov a stali by sme sa vďaka nej nesmrteľní,” hovorí s nadhľadom o svojej najnovšej tvorbe dvojica vyštudovaných skladateľov Eva Sajanová a Richard Grimm. Ako vysvetľujú, celá inštrumentálna stránka vznikla veľmi rýchlo a text reflektuje Evine bizarné zážitky z nočného autobusu po koncerte na prestížnom medzinárodnom festivale MENT Ljubljana spred dvoch mesiacov. 

V reakciách na pesničku zatiaľ padajú prívlastky ako letný party hit, primitívna letná diskotéka či duo Casio. Rôzne názory na najnovší počin panujú dokonca aj v samotnej kapele. Eva s Richardom napriek tomu predpovedajú, že raz by na detských “synťákoch” a ich prednastavených beatoch chceli postaviť celý album. Zrejme to však ešte nebude ten najbližší, ktorého vydanie je naplánované na budúci rok pod značkou Slnko Records. 

Dvojica Eva Sajanová a Richard Grimm, ktorí v rôznych zostavách nahrávajú a vydávajú hudbu pod názvom God and Eve, sú z viacerých strán (napr. Pohoda Festival alebo českí Heartnoize Promotion) považovaní za veľký objav a talent slovenskej alternatívnej scény. Za toto leto stihli vystúpenia na MENT Ljubljana, Pohode, Colours of Ostrava, Vivat Moody Moon Noize, 600 metrov jazzu či na Atmosfére. Najbližšie sa objavia napríklad ako support pre kapelu BADBADNOTGOOD v Prahe (16.8.), na Flaame (19.8.) a na festivale Maringota (20.8.). 

redakciu informoval PR manžér Alexander Čerevka z vydavateľstva Slnko records
foto: Karina Golisová

Prečítajte si

Comments are closed.