Mladá hudba

Random Choices z Trenčína ponúkajú hravý duet Ahoj s Romanou Riedlovou

Random Choices je trenčianske hudobné zoskupenie štyroch mladíkov, ktoré vzniklo, ako naznačuje ich názov, náhodou. Vo svojej tvorbe miešajú rock, funk, jazz, blues a občas aj metal. Neboja sa žiadneho žánru a rôznorodosť ich muziky nemá hraníc. Ich aktuálny singel nesie názov Ahoj. 

Hudobníci z Random Choices odohrali už množstvo koncertov v rodnom Trenčíne a okolí, na Slovensku, v Česku, ale aj v Rakúsku. Ich hudbu môžete poznať z rádia Slovensko, rádia Devín a ďalších rozhlasových staníc. Majú na konte EP Medzi nebom, peklom a vedomím (2018), album Zrkadlová zem (2020), singel Romanca z réžie Jimiho Cimbalu (15.1.2021), rokenrolovú pecku Ghost Town (20. 4. 2021), ktorá sa teší veľkej priazni poslucháčov na Spotify, ale aj na koncertoch a teraz predstavujú ich funky novinku Ahoj.

Hravý duet s Romanou Riedlovou

Ako nám kapela prezradila, ich „hravý duet Ahoj prenáša poslucháča do príbehu čerstvo zamilovaného páru so všetkým, čo k začiatkom patrí. Nadšenie, nesmelé očakávania, motýle v bruchu a pocit, že bez seba nemôžeme byť ani sekundu. Ako to už ale býva, časom sa okrem týchto pocitov objavia aj prvé problémy a neistoty. A je už len na nás, či chceme  zatnúť zuby a problémy spoločne prekonať alebo to vzdať.“

Skladba Ahoj predstavuje hudobný dialóg medzi Romanou Riedlovou a Marekom Hrdličkom. ,,Vážim si, že mi chalani dôverovali a vybrali si na svoj prvý duet práve mňa. Je to pre mňa opäť niečo nové a myslím, že to bola zaujímavá skúsenosť pre obe strany ,“ povedala Romana Riedlová k spolupráci s kapelou.

Trenčín

K spolupráci sa vyjadril aj autor skladby a frontman kapely Marek Hrdlička. „Pracovať s takýmito talentovanými hudobníčkami bola pre nás veľká radosť, ktorá je myslím aj dosť prítomná vo výslednom zvuku.“

Nadviazali na spoluprácu so saxofonistkou Betkou Hájnou

Trenčania v novej skladbe naviazali na svoj debutový album. Je v nej cítiť vplyvy funku či bossa novy. Vládne v nej zvuková farebnosť a rozmanité nástrojové obsadenie. V duchu prvého albumu sa nesie aj hudobná spolupráca so saxofonistkou Alžbetou Hajnou, ktorá si s kapelou zahrala už na minuloročnom singli Searching for Inspiration. 

„Nahrávanie s Random Choices znovu potvrdilo, že tak ako sú skvelí hudobníci, sú rovnako dobrá partia. Nácviky som si užila a teším sa na ďalšiu spoluprácu,“ povedala saxofinistka Betka Hajná o nahrávaní nového singlu s Random Choices. 

Zisťovali sme aj, kde kapela berie inšpiráciu pri písaní textov. „Väčšinu textov píše Marek a o tej inšpirácii veľmi nehovorí, lebo je ukrytá práve v danom texte. Ja píšem iba vtedy, keď som smutný a plný melanchólie. Mám taký pocit, že práve vtedy by ma mal niekto vypočuť. Vyčítam to však sám sebe a už pracujem na tom, aby som dokázal aj na vrchole radosti napísať niečo zmysluplné.

Skladba bola nahratá v trenčianskom štúdiu v réžii Mariána Fera, s ktorým kapela spolupracovala už pri nahrávaní debutového albumu Zrkadlová zem.

text: Palo Zavodský
foto: archív Random Choices

Prečítajte si

Comments are closed.