Novinky

Kapela MF predstavuje svoju novú skladbu Klameme si do očí

Kapela MF pôsobí na hudobnej scéne od roku 2002  a má za sebou množstvo koncertov na Slovensku aj v Českej republike. Nedávno predstavila svoju novú skladbu  Klameme si do očí, o ktorej nám jej členovia povedali aj pár slov. 

„Naša nová skladba vznikala tak, že sme boli v skúšobni, niekto prišiel s nápadom a ten sme sa snažili spolu rozvíjať a spoločne vytvoriť koncept skladby. Ako prvú sme robili hudbu, keď bola hudba hotová začali sme riešiť text, ktorého autorom je náš gitarista Matej Martiš.,“ hovorí bubeník Matúš Spurný.

Ako sme si všimli chalani upriamili pozornosť na pretvárku a pózu dnešnej doby. Túto tematiku zachytili aj v obrazovej podobe.

„V dnešnej instagramovo-facebookovej dobe sa ľudia často hrajú na niečo čím v skutočnosti nie sú. Vytvárajú si tak nový image a za cenu sledovateľov či lajkov prestávajú byť samými sebou,“ povedal autor textu Matej Martiš. Zámerom skupiny MF bolo natočiť k singlu jednoduchý klip zložený z viacerých scén. „Oslovili sme nášho bývalého speváka Patrika a sme veľmi radi že si v klipe zahral,“ dodal Matej Martiš.

Singel predznamenáva viacero noviniek

Klip s vážnou tematikou natočili Richard Gondoč a VLN Production, o strih sa postarali VLN production. Pieseň bola nahraná v priestoroch klubu Piano v Trenčíne a finálny mix s mastrom si do portfólia pripísali tvorcovia z VOLUME PRODUCTION.

Singel Klameme si do očí je predzvesťou nových vecí. Ako kapela MF potvrdila, v súčasnej dobe tvorí nové piesne, ktoré, ak situácia dovolí, chce nahrať a odprezentovať na koncertoch už počas tohto leta. Ako kapela informovala, skladba bola posledná pre ich už bývalého gitaristu Mira, Na jeho miesto sa vátil staronový člen Patrik Kováčik.

„Miro sa rozhodol sám odísť z kapely, rozišli sme sa v dobrom. Keď bolo miesto gitaristu voľné, rozhodli sme sa osloviť nášho bývalého speváka Patrika, ktorý ponuku prijal a vrátil sa do kapely na post gitaristu.“

Aktuálnu zostavu MF tvoria:

Martin Guriš – spev, gitara
Matej Martiš – spev, gitara
Roman Blažej – basgitara
Matúš Spurný – bicie
Patrik Kováčik – gitara, spev

Pre viac informácií sledujte aj Bandzone profil kapely.

text: Pavlo Zavodský
foto: archív MF

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky