Mladá hudba

Nový objav na scéne: spevák Tomáš Benko vydal svoj debutový song!

Tomáš Benko aka benco, ktorý ešte donedávna hviezdil ako líder skupny Diamond Flowers sa dal na sólovú dráhu, pričom správnosť jeho konania potvrdzuje zaujímavé spojenie hneď v prvom singli Chvenie. Na skladbe spolupracoval s niekoľkými zvučnými menami hudobného priemyslu. Výsledok určite stojí za vypočutie.

Tomáš Benko nie je na hudobnej scéne žiadny nováčik. Má za sebou niekoľko autorských počinov  v skupine Diamond Flowers. S kapelou vystupoval v najznámejších kluboch po celom Slovensku, známom TopFeste, kde si zahrali dva roky za sebou. Niektoré piesne sa hrali aj v Rádiu FM.

Nová spolupráca vznikla vďaka Instagramu. Keď sa skupina rozpadla, Tomáš uvažoval ako ďalej, ale láska k hudbe prevážila. Ďalším signálom k nabehnutiu na sólovú dráhu bola aj ponuka od speváka a hudobného producenta Andreja Mutňanského známeho pod menom Andrew May.

„Neváhal som. Andyho som vnímal ako super speváka a hudobníka a to som ešte netušil aký je nadaný producent,“ opisuje cestu k piesni Chvenie Tomáš. „Poslal mi anglicky naspievané demo, no nakoniec sme sa rozhodli pre slovenčinu. Na môj námet vznikol text, ktorý napísala Andyho manželka Paťka,“ dodal spevák.

O tom, že poslucháči budú cítiť chvenie aj po zhliadnutí a vypočutí rovnomennej piesne, umelec  vôbec nepochybuje. „Skladba poukazuje na moje obdobie života, keď som odišiel z kapely a vlastne som nevedel čo ďalej, ale táto pesnička mi dala znova ten impulz robiť to čo mám najradšej a čo ma napĺňa-hudba,“ priznal Benko.

O vizuál sa postaral Michal Miklovič, ktorý ukázal, že k novej piesni dokáže vytvoriť aj štýlový video klip, a to aj napriek tomu, že celá spolupráca vznikala počas prísnych opatrení v dnešnej ťažkej dobe poznačenej lockdownom.

Za redakciu: Martin Laškovský

 

Prečítajte si

Comments are closed.