Mladá hudba

Mladé slovenské trio Small Town Life vydáva svoj dlho pripravovaný album Common Grey

Garage-rocková kapela Small Town Life vydáva debutový album s názvom Common Grey, na ktorom pracovala skoro dva roky. Vzhľadom na situáciu bez koncertov sa rozhodli album vydať zatiaľ iba digitálne. Dostupný je na všetkých streamingových platformách, youtube a bandcampe. 

Súčasťou kapely sú spevák a gitarista Jakub Spiszak (Our Stories, Genuine Jacks), basgitarista Martin Fratrič a bubeník Philip Petison. Počas práce na prípravách albumu došlo aj k niekoľkým zmenám: “Po márnom hľadaní náhrady za nášho bývalého basgitaristu sme si to vyskúšali v trojici; Martin prešiel na basu a usúdili sme, že takto ako kapela fungujeme najlepšie.”

Po prvom singli Emptiness (2019) sa kapela predstavila na slovenských a českých festivaloch (napr. Pohoda festival) a zvukovo sa od svojho EP (2017) výrazne posunula. 

Karanténa a s ňou spojené obmedzenia hudobníkom nesťažili nahrávanie, naopak im podľa slov speváka a gitaristu Jakuba Spiszaka umožnili album úspešne dokončiť:

“Album sme si produkovali, nahrali a zmixovali sami v našej skúšobni s výnimkou masteringu. Začali sme nahrávať tesne pred prvým lockdownom a skončili niekedy koncom mája. Pred mixom som si dal chvíľku načas, aby som sa k tomu mohol vrátiť s čerstvou hlavou, nakoľko sme sa venovali celému procesu dosť intezívne.”

Koncom minulého roka skupina ako avízo dokončenia albumu vydala druhý singel Sarcasm, ktorý sa krátko po release dostal aj do oficiálnych playlistov Spotify. Sarcasm poukazuje na pokrytectvo a plytkosť ich generácie, príbuznou tematikou sa zaoberá aj zvyšok albumu.

Posledným singlom pred zverejnením albumu je melancholická skladba You Said.

Za masteringom albumu Common Grey stojí Boris Sodoma z bratislavského štúdia High Five Mastering. Autorkou grafík k albumu a singlom je študentka VŠVU Viktória Bálintová. 

Platformy kde si môžete vypočuť album Common Gray nájdete naodkaze: https://songwhip.com/small-town-life/common-grey 

FB kapely www.facebook.com/smlltwnlf
IG kapely https://www.instagram.com/smallltownlife/ 

foto: Michaela Častová

Prečítajte si

Comments are closed.