Mladá hudba

Karmen Pál – Baláž v novinke spolupracuje s gitaristom Jánom Kmecom

Karmen Pál – Baláž prichádza s novým singlom, ale tiež aj s novou kapelou. Po vydaní svojho debutového albumu Kúzlo v roku 2019, prichádza Karmen s novým singlom Nie je to len mnou. Spolupracovala na nej s gitaristom Jánom Kmecom.

Skladba je podľa speváčky výsledkom novej hudobnej spolupráce s gitaristom a kamarátom, ktorý je zároveň autorom novinky. Ján Kmec ju oslovil na spoluprácu a speváčka si to pochvaľuje.

„Urobila som menšie úpravy v melodických linkách, a s gitaristom z mojej novej kapely, Filipom Kluknavským, sme sa pustili do nahrávania v štúdiu HookFabrique. Filip sa producentsky postaral aj o výsledný zvuk.“

Súčasná pandemická situácia komélikuje prácu aj samotnej speváčke. „Všetko sa mi zdalo byť také zdĺhavé, posúvali sa nám termíny kvôli opatreniam. Ale na to si už pomaly ale isto zvykám, keďže pred rokom som natáčala videoklip po povinnej dvojtýždňovej karanténe. Napriek tomu, že to bol zdĺhavý proces, všetko má svoj správny čas a myslím, že výsledok stojí za to. Prajem si, aby som už mohla opustiť okres, stretnúť sa s kapelou v Košiciach, zahrať si a v neposlednom rade vystúpiť na pódiu.“

S novou kapelou kapelou odehráli len jediný koncert, a to minulý online. Mají nacvičený nový program. „Teším sa z novej pesničky, som šťastná z toho, že môžem priniesť do tohto obdobia kultúrneho ticha niečo nové, a hlavne pozitívne“ uzatvára Karmen.

text: Tomáš Karpel
foto: Lukáš Koska

Prečítajte si

Comments are closed.