Live

The Libertines v piatok na Pohode ukázali, že majú skvelé obdobie. Pozrite si fotky z druhého dňa

The Libertines majú dobré obdobie. A v dobrej nálade prišli v piatok aj na tlačovú konferenciu so zástupcami médií na festivale Pohoda pred svojím koncertom. V kompletnej zostave si užívali približne dvadsaťminútovú debatu. Vyťahovali storky, uťahovali si zo seba a zároveň obsiahlo odpovedali na zvedavé otázky novinárov. Na úvod tlačovej besedy si Pete Doherty spomenul na svoje guerillové vystúpenie v pod Michalskou Bránou v Bratislave v roku 2013. V našom hlavnom meste strávili aj včerajší deň. Prechádzali sa po meste, spoznávali ich fanúšikovia, s ktorými sa odfotili aj porozprávali.

Pete Doherty, Carl Barât (gitara, vokály), John Hassall (basgitara) a Gary Powell (bicie) priniesli svoj nefalšovaný rock’n’roll premiérovo do Trenčína a namiešali nekompromisnú zmes z albumov Up the bracket, The Libertines a Anthems for doomed youth.

„Keď sa stretneme a začnú prvé beaty, akoby sa niečo preplo a v tej chvíli nám to ihneď funguje,“ prezradil gitarista Carl Barât pred koncertom a dodal, že The Libertines prežívajú znovuzrodenie. Také to bolo aj na pódiu. kapela sa sústredila na svoju hru, s publikom komunkovala striedmejšie, o to viac ale energie priniesla cez svoju hudbu. Niekedy netreba veľa slov.

V kapele je veľká chuť aj entuziazmus spraviť nový album, čo potvrdil aj basgitarista kapely John Hasall. „Áno, máme v pláne začať práce na novom albume. Od našej poslednej dosky ubehlo veľa času a udialo sa toho veľa. Ale áno, dieťatko sa narodí.“ Poslednou vetou obavil aj samotných členov kapely. „Krásne, tučnučké bábätko,“ dodal Pete Doherty a potvrdil, že majú v kapele kreatívne obdobie a zároveň „si užívame, že môžeme byť spolu v jednej miestnosti, takže áno, budeme robiť na novom albume.“

 

Galéria z prvého dňa: Nick Cave priniesol do Trenčína romantiku aj drsný rock’n’roll. Festival Pohoda odštartoval vo veľkom štýle

text: Edo Kopček
foto: Dominik Petro

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live