Live

Slipknot po bratislavskej premiére sľúbili, že sa vrátia do našej „fuckin‘ beautiful country“. Pozrite si galériu z koncertu Slipknot a Jinjer

Po prvom neúspešnom pokuse v lete 2020, keď kovidové opatrenia neumožnili turné kapele Slipknot, sa ich prvý koncert u nás na Slovensku konečne podaril. V stredu 3.8.2022 sa rozbehol ich slovenský live debut naplno a dopadol na jednotku s hviezdičkou. O 19.30 nastúpila publikum “rozbehnúť” čoraz slávnejšia a veľmi sľubná ukrajinská skupina Jinjer.

Po úprave pódia sa pred ním rozvinula veľká čierna plachta s červeným nápisom Slipknot, ktorá tam zostala aj počas úvodnej skladby od AC/DC – For Those About to Rock (We Salute You). Po rane spoza opony sa ozvala americká klasika od country speváčky Billie Jo Spears – Get Behind Me Satan and Push a až po dlho zaseknutej platni s touto skladbou začali drtiť gitary, opona spadla a nastúpil Slipknot.

Rozbehla sa skvelá americká šou so všetkým, čo k tomu patrí. Po úvodnom doladení výborný zvuk, nápadito vymyslená scéna, ktorej symetriu narúšal len jeden chýbajúci perkusionista  Michael Pfaff (tortilla man), ktorý aj napriek prísnym opatreniam, ktoré teraz svetové kapely na turné majú, musel zostať kvôli pozitívnemu testu na kovid mimo pódia. K tomu účelná svetelná a ohňová šou a všetky dôležité a podstatné skladby, ktoré chceli fanúšikovia konečne počuť naživo aj u nás.

Disasterpiece, Wait and Bleed, All Out Life, Sulfur a Before I Forget urobili skvelý úvod k momentu, keď frontman a spevák Corey Taylor oznámil, že už čoskoro vyjde nový album s názvom The End. So Far. A zároveň ubezpečil, že nehrozí rozpad kapely, ako sa začalo špekulovať, ale že sa len uzavrie jedna kapitola a začne nová.

Prečítajte si tiež náš rozhovor s fínskou speváčkou Tarjou Turunen:

„In the Raw je veľmi osobný album. Predstaviť elektronický projekt Outlanders naživo je výzva.“

Tarja Turunen vystúpi v auguste 2022 na festivale Rock pod Kameňom na Zemplínskej Šírave.

K tomu pridal úplne čerstvú novinku The Dying Song (Time to Sing), ktorú v live premiére zahrali na pražskom koncerte pred pár dňami. V Bratislave ju tak Slipknot predviedli naživo iba štvrtýkrát. V playliste nahradila predošlý singel The Chapeltown Rag. Po novinke to Corey Taylor a jeho squadra pálili do ľudí jedna radosť. Radosť, to bolo presne to, čo bolo vidieť na všetkých tvárach divákov, ktorí čoraz hlasejšie spievali Dead Memories, The Heretic Anthem a najhlasnejšie Psychosocial, Duality, Custer a finálovú Spit it Out. Ešte si užili prídavkové People=Shit a Surfacing a uistenie, že ich Slipknot miluje a odteraz už patria “do rodiny”, ktorá vníma a cíti hudbu ako nikto iný na svete.

Premiéra kultovej skupiny dopadla u nás na výbornú. Plný počet bodov si podľa mňa zaslúži aj hosť – skupina Jinjer, ale hlavne hlavná hviezda a fanúšikovia, ktorí výdatne naplnili Zimný štadión Ondreja Nepelu a s radosťou nielen na Coreyho pokyn robili “some fuckin’ noise”, za čo dostali od Coreyho prísľub, že sa do našej “beautiful fuckin’ country” určite vrátia.

text: Rado Mešša
foto: Stanka Topoľská

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live