Live

Pocta Mekymu Žbirkovi na festivale Žákovic Open bude oslavou jeho hudby

O mesiac štartuje festival ŽÁKOVIC OPEN, ponúka nadupaný lineup a špeciálnu Poctu Mekymu!

Rodinný festival Žákovic open si po dvoch rokoch môžete užiť bez obmedzení. Do Trenčianskych Bohuslavíc príde zahrať stálica Hex, obľúbenci Billy Barman, Medial Banana, Chiki liki tu-a či objav roka Tamara Kramar. Žákovic open pripravil tento rok výnimočnú Poctu Mekymu, ktorú osobne podporí Mekyho žena Katka Žbirková. K fantastickej atmosfére prispejú stanová dedinka Extra umiestnená hneď vedľa pódia a chillout zóna, ktorá sa v noci zmení na tanečný parket. Festival sa uskutoční už o mesiac v temíne 29. a 30. júla.

„Ľudia majú radosť, že sa môžu opäť slobodne baviť. Teším sa, že sa veci vrátili do normálu, a že tento pocit po dvoch rokoch zažije aj náš festival. Bošácka dolina, ako aj dedinka Trenčianske Bohuslavice je kúzelná a pre tých, ktorí ešte u nás neboli, to môže byť s pocitom opäť získanej slobody, krásny zážitok. Preto všetkých pozývame na náš malý, milý a rodinný festival. Tešíme sa, že sa opäť stretneme aj s tými návštevníkmi, ktorí sa nezmestili na festival v posledných dvoch rokoch, keď bola obmedzená kapacita,“ pozýva organizátor festivaluTomáš „Yxo“ Dohňanský.

Žákovic Open ponúkne opäť kombináciu rôznych hudobných štýlov.

„Je vidieť, že ľudia slovenskú hudbu milujú a my im ju na našom festivale ponúkame už desaťročia. Stálicou nášho festivalu, ktorá vystúpila na každom ročníku, je skupina Hex. Po rokoch sa vracajú Chiki liki tu-a a  zaspieva aj objav roka Tamara Kramar. Tešíme sa na mladými ľuďmi milovanú kapelu Billy Barman, fantastických Medial Banana a funk-rockovú kapelu Žena z Lesoparku. Zahrá aj skupina Vetroplach, ktorá oslavuje 20 rokov na scéne a toto bude jeden z dvoch jej letných koncertov. A príde aj bratislavská legenda O.B.D. O detský program sa v sobotu poobede postará Toddler Punk a zahrajú aj Cpt. Slice, Autodrom, Fishface, alebo Random Choices,“ teší sa Yxo.

Festival si tento rok špeciálne uctí slovenskú legendu Mira Žbirku, ktorý nedávno odišiel do hudobného neba. V Pocte Mekymu zahrajú hudobníci a speváci z kapiel Billy Barman, Chiki liki tua-a, Hex, Medial Banana, Para a Diego. Pozvanie prijali aj Emma Drobná a Laura Weng.

„Projekt Pocta Mekymu nám posvätila Mekyho žena Katka, ktorá na festival aj zavíta. Meky vystúpil na našom festivale pred 15-timi rokmi na špeciálnom koncerte. Prvú polovicu spieval svoje hity v akustickej podobe a v druhej polovici koncertu odspieval Beatlesácke hity spolu s kapelou Žákovic Open Allstars Band. Tento koncert patril medzi najsilnejšie vystúpenia v histórii festivalu,“ uzatvára Yxo.

Na festivale samozrejme nebude chýbať stanové mestečko, skvelé občerstvenie ani oddychová zóna. Opäť je v ponuke výnimočná stanová dedinka Extra, ktorá sa nachádza priamo v areáli a ponúka špeciálne benefity. V chillout zóne sa môžete tešiť cez deň na rôzne súťaže. A večer sa zmení na párty zónu s DJ-om. Samozrejmá je kyvadlová doprava aj parkovanie zdarma. Tento rok sa Žákovic Open uskutoční 29. a 30. júla. Vstupenky si môžete kúpiť v sieti predpredaj.sk.

Všetky informácie a novinky sa dozviete na webovej stránke festivalu alebo na jeho facebookovom profile.

redakciu informovala PR manažérka Nora Krchňáková
foto: Žákovic Open archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live