Live

Dobrý festival je späť v plnej sile. Pozrite si fotografie z prvého dňa

Tisíce ľudí sa vrátili na „svoj“ rodinný festival. Po dvojročnej vynútenej prestávke sa na prešovské letné kúpalisko Delňa vrátil Dobrý festival. 

Hviezdou prvého festivalového dňa boli samotní organizátori. IMT Smile ukázali, prečo sú právom už tri dekády na samom vrchole slovenskej popmusic. Nestagnujú, tvoria nové hity a jednoducho to s publikom vedia. 

Za najnovší album Srdce, rozum, BLVD dostali priamo na pódiu Platinovú platňu, ktorú kapele odovzdal Peter Riava, riaditeľ vydavateľstva Universal Music Slovensko. V dobe streamovacej obrovský úspech, potvrdzujúci kvalitu kapely. Ich koncert pobláznil mnohohlavý dav ľudí pod hlavným pódiom Dobrá hudba. 

Peter Riava (v strede) a IMT Smile. foto: Adam Zvolenský

Hit Poď so mnou odspievali IMT Smile s Kalim, neskôr mu to vrátili a zopakovali si to pri Kaliho koncerte. 

Už pred Táslerovcami rozbláznili publikum Chiki liki tu-a s novým gitaristom Stanom Sninským. A fungovalo to. Nahradiť Ľuba Petrušku nebolo jednoduché, ale podarilo sa, určite pomohlo, že nový gitarista býval veľkým fanúšikom tejto formácie. Aj na Delni odznelo množstvo starých vecí. 

Podobných zážitkov bolo mnoho. Pressburger Klezmer Band či hviezdy D’n’B scény. Alebo izrealskí metalisti Orphaned Land.

„Shalom Slovakia“, prihovoril sa po úvodnej skladbe The Cave spevák Kobi Farhi a dodal, že sa prišli z Izraela zabaviť spoločne s publikom. Pätica výborných muzikantov ponúkla prierez svojej tvorby aj eklektickú skladbu Orphaned land. V zákulisí po koncerte odohrala akusticky pieseň Brother pre pracovníkov festivalu. „Opýtal som sa Kobiho, prečo nehrajú túto pieseň (Brother). Vravel, že majú limit 60 minút, že nám ju zahrajú v šatni po koncerte,“ povedal Matúš Jaško, produkčný manažér pódia.

Edo Kopček s Orphaned Land v šatni po súkromnom koncerte pre pracovníkov festivalu.

Prečítajte si rozhovor so spevákom Orphaned Land Kobim Farhi: Hudba je moja zbraň.

Pomiešať na hlavných scénach hip-hop, metal, pop, klezmer či alternatívny rock, to nie je na slovenských festivaloch bežné, na Dobrom festivale je to štandard. A funguje to, o čom svedčil záujem publika. 

Pre mnohých ľudí, ktorým už tieto akcie chýbali, je dôležitejším faktorom než hudba, rodinná atmosféra festivalu.  A tú Dobrý festival jednoznačne ponúkol.

Prečítajte si tiež rozhovor s organizátorom Mirom Táslerom: Dobrý Festival je festival tolerancie

Pozrite si fotografie z prvého dňa.

foto: Adam Zvolenskýtext: Scarlet Harová & Edo Kopček
foto: smARTin, Adam Zvolenský (fotky so značkou AZ), posledné tri fotky v článku: Orphaned Land, Raptor Koch a Rawsonic (Peter Ivan)

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live