Koncertná mapa Slovenska

Koncertná mapa Slovenska (9. 11. – 15. 11. 2022)

Stalo sa už istou rutinou, že sa hneď v úvode snažíme vyzdvihnúť nejakú hviezdu, ktorá na Slovensku odohrá svoj koncert. Tentoraz to bude ťažšie.

Hviezd je totiž toľko ako nádherného lístia pod jesennými stromami. Oficiálne od 12. novembra totiž na Slovensku aj v Českej republike prebieha festival s názvom Slovenská Tepláreň. Desiatky klubov, kultúrnych stánkov, ale aj pubov, pivární či iných ustanovizní poskytlo svoj priestor stovkám umelcov, ktorí sa rozhodli vyjadriť svoju sústrasť rodinám a priateľom Matúša a Juraja. No nielen to. Svojím príspevkom dávajú najavo, že túžia po priestore pre normálny život. Každý koncert, autorské čítanie, performance, film, diskusia, ktoré v rámci tohto podujatia prebehnú, je alarmom, ktorý chce vo všetkých prebudiť toleranciu a snahu o slobodu, ktorá končí pri slobode toho druhého. Aby sme sa nemuseli báť sadnúť si večer na lavičku.

Ďakujeme!

Fanúšikovia metalovej produkcie si isto prídu na svoje pri koncertoch kapely Uda Dirkschneidera (ex- ACCEPT) U.D.O. vo Zvolene a Bratislave. 

Na turné sa vydáva aj David Kollar tentoraz s Gergom Borlaiom a Lorenzom Feliciatim zastrešení názvom The Buzzfish.

Na novembrové miniturné mieri aj AMC Trio Plus s americkým saxofonistom Bobom Franceschinim. Bob si svoje umenie neschováva pod vankúš. Záujemci sa mu môžu bližšie pozrieť na prsty na košickom workshope.

Turné ohlásil aj Andrej Šeban. Začína už tento týždeň v košickej Fuge.

Odpoveď na otázku, ako znie súčasná klasická hudba, sľubuje a plní bratislavský festival Melos-Étos 2022.

Ďalšie hudobné bonbóniky nájdete, keď si rozložíte našu koncertnú mapu.

Užite si pestrofarebné tóny jesene.

Streda 9. 11. 2022

Laco Deczi. Foto – lacodeczi.com

Banská Bystrica:

  • VENI ensemble, umelecký vedúci Daniel Matej (Cave Songs) – Bábkové divadlo na Rázcestí, 19.00

Bratislava:

  • Kee Avil / Toyota Vangelis – T3 – kultúrny prostriedok, 18.30
  • Quasars Ensemble, dirigent Ivan Buffa (16. medzinárodný festival súčasnej hudby Melos-Étos 2022) – Moyzesova sieň, 19.00
  • Kristína Smetanová – klavírny recitál (Modus Vivendi / Edícia Ženy v hudbe) – Zichyho palác, 19.00
  • Darkness Positive / Sematam – Pink Whale, 19.00
  • Pell-Mell 59 / Random Choices / Echosféry – Kulturák klub, 19.00
  • Na srdci mi hraj – príbeh Karola Duchoňa – premiéra – DK Ružinov, 19.00
  • Para (To Okolo Vás Mini Tour) – Majestic Music Club, 20.00

Košice:

  • Pokáč (Koncerty na Slovensku) – Collosseum Club, 20.00
  • 73XX / Hlava (Stredávka) – Tabačka Kulturfabrik, 21.00

Nové Mesto nad Váhom:

  • Laco Deczi & Celula New York (Blue Note jazz fest) – Blue Note, 20.00

Prešov:

  • Dis is Markéta (56. Prešovská hudobná jeseň) – PKO Čierny orol, 19.00

Zvolen:

  • U.D.O. (Game Over European Tour 2022) – Dom kultúry ŽSR, 19.00

Štvrtok 10. 11. 2022

Banská Bystrica:

  • Michal Červenka / Slovak Tango Nuevo (Benefičný koncert) – Robotnícky dom, 18.30

Bratislava:

  • František Báleš Ansámbel (Jazz a slovenskí básnici) – Koncertná sála ZUŠ Istrijská, 18.00
  • Mucha Quartet (16. medzinárodný festival súčasnej hudby Melos-Étos 2022) – Moyzesova sieň, 19.00
  • Slovenská filharmónia, dirigent Daniel Raiskin (MacMillan, Mozart, Šostakovič) – Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, 19.00
  • Janais / Tuzex band / Zuzana Smatanová (BENE party ´22 na pomoc rodinám v núdzi) – V-klub, 19.00
  • Na srdci mi hraj – príbeh Karola Duchoňa – premiéra – DK Ružinov, 19.00
  • The Blackbirds hrajú Mira Žbirku (Pocta Mekymu) – Kulturák klub, 19.30
  • Para (To Okolo Vás Mini Tour) – Majestic Music Club, 20.00
  • Midi Lidi – Fuga, 20.00
  • Dark Time Sunshine / Martin Matys & Kenny Rough / Torbjørn / Prezident Lourajder – Nová Cvernovka, 20.00

Košice:

  • Štátna filharmónia Košice, dirigent Finnegan Downie Dear (Elgar – Janáček) – Dom umenia, 19.00

Nové Mesto nad Váhom:

  • Sisa Michalidesová – krst CD Commedia (Blue Note jazz fest)  – Blue Note, 20.00

Piešťany:

  • Blues Rock Generations – La Musica, 19.30

Prešov:

  • Pokáč (Koncerty na Slovensku) – Stromoradie, 17.00 a 20.00

Žilina:

  • Laco Deczi & Celula New York – Smer Klub 77, 20.00

Piatok 11. 11. 2022

AMC Trio. Foto – Fragokoncert

Banská Bystrica:

  • Majk Spirit (11 rokov albumu Nový človek) a hostia: Rytmus / Ego / Ben Cristovao / H16 / Grimaso a Spin / Hypeman Osťo a ďalší – Ministry of Fun, 21.00

Bratislava:

  • Tomáš Klus / Zuzana Mikulcová a Andrej Hruška / Sisa Fehér & KHI / Wet floor (Mladé víno v Starej tržnici) – Stará tržnica, 17.00
  • BBK / Wnchnz (Junction) – Fuga, 18.00
  • Veni Academy, dirigent Daniel Matej (16. medzinárodný festival súčasnej hudby Melos-Étos 2022) – Moyzesova sieň, 19.00
  • Slovenská filharmónia, dirigent Daniel Raiskin (MacMillan, Mozart, Šostakovič) – Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, 19.00
  • Valar / Artio (Dungeon Veselica) – Dungeon Pub, 19.00
  • Cigarette Syndrome / Damato / Wine Fault / Kovošrot – Kulturák klub, 19.30
  • Antares / Misanthropic Might / Fatality / Krudus („Sväto“ Martinský Randál) – Randal Club, 20.00
  • Dave Clarke, Steve Rachmad, Steve Bicknell, Toky & Dalo & Boss (Strobe) – Majestic Music Club, 20.00
  • Kanine / Andromedik / Feint / Pythius / Changing Faces / Youphoria / Apis / Karma (Bassizm Night) – Refinery Gallery, 20.00
  • Apashe (Renaissance II Live) / K Motionz a support C:rcle / Diffe / Goblin / k4ko / Sojo / Subrain / Crackpot (Overlo4d) – Edison Park, 20.00
  • Hviezda / Žamboši (Slovenská Tepláreň) – Pink Whale, 20.00
  • Erik Šulc & Friends / Quatro Emocione / Space Cats / Isobutane (Slovenská Tepláreň) – Nová Cvernovka, 21.00
  • salute / Meowlau x Val / Yanko Kral / Neorge / Ess / Italo Mario Italo / Noisvizion (Mäsokombinight) – KC Dunaj, 21.00
  • DJ Peter Hurajt (Oldies Party Rádia Vlna) – Club Hron, 21.00
  • Dr.Sound / Em G / Trezor / Riot / Roman Draxler (Tranzitt) – WAX, 22.00
  • Joaquin Ruiz / EBTZEC / æ.wai / Nitromi Galien / Hasky (On the Mission) – Radosť Music Club, 23.45

Košice:

  • Smola a Hrušky / Totální nasazení (Totální Hrušky Tour 2022) – Collosseum Club,, 19.00
  • Andrej Šeban (Turné 2022) – Fuga, 20.00

Lipany:

  • AMC Trio Plus & Bob Franceschini (November Tour 2022) / PP Band – Troja, 19.30

Martin:

  • Ploštin Punk (Dni sv. Martina) – Divadelné námestie, 17.30
  • Blame your genes / One. Kou / Luka Lil’G / LA 47 (Spectrum) – Barmuseum, 19.00

Nitra:

  • KoRn SK Revival / Borrowd – Nová Pekáreň, 19.30
  • Denes Toth / Bizzare / FXTR / Faye (Levity) – Bizzare Club, 22.00

Nové Mesto nad Váhom:

  • The BuzzfishKollar, Borlai, Feliciati (Blue Note jazz fest) – Blue Note, 20.00

Piešťany:

  • Miloš Železňák Acoustic Trio – La Musica, 19.30

Prešov: 

  • Midi Lidi – Wave~centrum nezávislej kultúry, 20.00

Rožňava:

  • Berlin Manson – Kultúrno-kreatívne centrum Kláštor, 20.00

Trenčín:

  • KKR – Lyrik H & Rentip / Dark Time Sunshine – Klub Lúč, 20.00
  • DJ Lopezo (Latino Caribbean Party) – 3plex Club, 22.00

Žilina:

  • Pokáč (Koncerty na Slovensku) – Smer Klub 77, 20.00

Sobota 12. 11. 2022

The Buzzfish.

Banská Bystrica:

  • Fajront / Bedňa (Slovenská tepláreň) – Bosorka klub, 19.00
  • Malalata – Urban Spot, 20.00

Banská Štiavnica:

  • Midi Lidi – Art Cafe, 21.00

Bratislava:

  • Rastislav Suchan – trúbka, Ján Hrubovčák – trombita a detskí sólisti Bratislavského chlapčenského zboru (Príbeh hudby – slovenská hudba) – Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, 10.00 a 16.00
  • Edo Klena a ďalší – diskusia a koncert (Slovenská Tepláreň) – Stará jedáleň, 18.00
  • BTA / Danubeat / Kam z konopí / Lamps (ROCKovanie v DNV) – Veľká sála Istra Centra, 18.00
  • Agon Orchestra, dirigent Pavel Šnajdr (16. medzinárodný festival súčasnej hudby Melos-Étos 2022) – Moyzesova sieň, 19.00
  • Čisté Tvary / support: NOV / Unityed / SLON (Slovenská Tepláreň) – Pink Whale, 19.00
  • Shallov / Kalle / Vojdi / Dominik Suchý / Exui / Kristie Kardio (Slovenská Tepláreň) – Fuga, 19.00
  • DJ Martens (Retrofka / 80’s special) – Kulturák klub, 19.00
  • ABBORN (ABBA Tribute) / DJ Miles – Majestic Music Club, 20.00
  • Igor Kmeťo ml. / DJ Boccacio (Happy Night) – Club Hron, 21.00
  • DJ Maverick a Andrew Shortwhile (Vice City 80’s Party) – KC Dunaj, 21.00
  • Rida Radar (krst albumu) / Cpt. Freeman / Hoodini / Cifiman / Bigsip (DropTop Presents) – Sundeck, 22.00
  • Laci Strike / Yanko Kral / Worthy (Gute Nacht) – Manifest Bohéma, 22.00
  • Keepsakes / Præsha / Wrayne / Balis (Ra:re) – Radosť Music Club, 23.00

Brezno:

  • Demonic-eyed, Nohy do X – Bombura, 19.30

Dunajská Streda:

  • Rust2Dust / Zverina / Gomoly (Slovenská Tepláreň) – NFG klub, 21.00

Holíč:

  • DJ Kukoo (Videooldies) – Euphoria, 21.00

Humenné:

  • The Sages / The Spants – History Art & Music Club, 19.30

Košice: 

  • Kurkus / Mishino and Zandome / House of Elisabeth / ivanhoe (Slovenská Tepláreň) – Tabačka Kulturfabrik, 18.00
  • Pivnica / Samorast / Uchafu – Collosseum Club, 19.00
  • Big Band Štátneho konzervatória Košice / AMC Trio Plus & Bob Franceschini (Festival Jazz FOR SAle) – Historická radnica, 19.00

Liptovský Mikuláš:

  • The BuzzfishKollar, Borlai, Feliciati – KASSa, 19.00

Martin:

  • Martin Geišberg / Nany Hudák & SHZ – Vinotéka Sommelier, 18.00

Modra:

  • Veneer / Karol Mikloš (Slovenská Tepláreň) – Kultúrne centrum, 19.30

Námestovo:

  • Gleb – Imperia-M, 21.00

Nitra:

  • Darkness Positive / Sematam – LifeHouse, 19.00

Nové Mesto nad Váhom:

  • Pavol Hammel – Blue Note, 20.00

Považská Bystrica:

  • Vlado Nosal & The Avedons / Prinz von Sternberk & Null Komma Josef (Slovenská Tepláreň) – KC Cooltajner, 19.00

Prešov:

  • Helena Vondráčková (Helena 2022 – jubilejní tour) – Veľká scéna Divadla Jonáša Záborského, 19.00
  • Smola a Hrušky / Totální nasazení (Totální Hrušky Tour 2022) – Stromoradie, 20.00
  • DJ Pilier (Soul:lux 4_22) – Christiania, 20.30

Ružomberok:

  • Jamming with the devil / Puding pani Elvisovej (Slovenská Tepláreň) – Pivnica 2.0, 20.00
  • O.M.P. – Piváreň Nové Korzo, 20.00

Šaľa:

  • S.B.A. / Cigarette Syndrome ( Small Town Life (Slovenská Tepláreň) – Piváreň Karolinka, 20.00

Trenčín:

  • Polemic (Slovenská Tepláreň) – Piano Club, 20.00
  • DJ Tommy (Hangover Party) – 3plex Club, 22.00

Trnava:

  • Zlokot / St. Emmita – Malý Berlín, 20.00

Žilina:

  • Tri groše / Resekcia / Tvoj tatko (Hudba do regiónov) – Smer Klub 77, 19.00

Nedeľa 13. 11. 2022

 

Banská Bystrica:

  • Laco Deczi & Celula New York – Hogo Fogo, 19.30

Bratislava:

  • Karol Samuelčík (16. medzinárodný festival súčasnej hudby Melos-Étos 2022) – Mirbachov palác, 10.30
  • Trio Estatico (16. medzinárodný festival súčasnej hudby Melos-Étos 2022) – Moyzesova sieň, 19.00
  • Musica Florea, umelecký vedúci Marek Štryncl – Družecký v Budíne (Bratislava Mozart Festival 2022) – Koncertná sieň Klarisky, 19.00
  • Bratislava Hot Serenaders (Profile Concert) – Spoločenský dom Nivy, 19.00
  • U.D.O. European Tour 2022 – Majestic Music Club, 19.00
  • Ciao Lucifer ( Alex Kelman – Pink Whale, 19.00
  • Martyna Basta / alfa00 – Mikrozvuk #29 (Slovenská Tepláreň) – LOM space, 19.30

Košice:

  • Fragile (Benefičný koncert) – Kasárne/Kulturpark, budova Alfa, 18.30

Pezinok:

  • Brajgel / Archívny chlapec (Slovenská Tepláreň) – Radnica – café & wine bar, 20.00

Piešťany:

  • Zuzana Krónerová / Zuzana Mauréry / Lucia Šoralová / Richard Müller / Petr Malásek & Band (Levandulová – Najkrajšie piesne Hany Hegerovej) – Dom umenia, 15.30 a 19.00

Prešov:

  • AMC Trio Plus & Bob Franceschini – Stromoradie, 20.00

Prievidza:

  • The BuzzfishKollar, Borlai, Feliciati – Piano klub, 18.00

Smolenice:

  • Dalibor Janda & Prototyp / Jiřina Anna Jandová – Kultúrny dom, 18.00

Zlaté Moravce:

  • Lenka Filipová s kapelou – MsKS, 18.00

Pondelok 14. 11. 2022

Bratislava:

  • Ensemble Spectrum, dirigent Matej Sloboda (16. medzinárodný festival súčasnej hudby Melos-Étos 2022) – A4 – Priestor súčasnej kultúry, 19.00
  • Selah Collective / Mária Reháková (Slovenská Tepláreň) – Pink Whale, 19.00

Košice:

  • Bob Franceschini (Workshop Jazzový saxofón) / Konke Jazz Band – Konzervatórium, 14.00
  • Alia Amnis (Festival ARS NOVA) – Tabačka Kulturfabrik, 19.00

Piešťany:

  • Jam session jazzových hudobníkov – La Musica, 19.30

Prešov:

  • The BuzzfishKollar, Borlai, Feliciati – Stromoradie, 20.00

Utorok 15. 11. 2022

Bratislava:

  • Študenti Bratislavského Konzervatória (Konzervatórium v paláci) – Pistoriho palác, 18.00
  • Voľne pohodení (Slovenská Tepláreň) – Castle Art House Zámocký dom, 20.00

Košice:

  • Besides / From the Depths of Mexico – Collosseum Club, 20.00
  • DJ Robin / DJ Semir / DJ Saidorsen / DJ Pattan / DJ Middray / ĽH Dimenzion (Chodbovica) – Kultúrno-spoločenské centrum, Jedlíkova 7, 21.00

Nové Mesto nad Váhom:

  • Džez a hrúza / M. Miklánková / Čisté tvary (Slovenská Tepláreň) – Blue Note, 18.00

Piešťany:

Zlatý šláger 2022 (Piešťanské rendezvous) – Dom umenia, 17.00

Blížiace sa podujatia

(inzercia)

November 2022
Stromoradie, hudobný klub
Prešov

10.11. Pokáč
12.11. Smola a Hrušky & Totální Nasazení
13.11. AMC Trio & Bob Franceschini
14.11. The Buzzfish /Kollar, Borlai, Feliciati
16.11. Akustika
17.11. Nerez a Lucia
24.11. Korben Dallas
26.11. B.D.H.S.

lístky a info: Stromoradie

Hudba do regiónov
celé Slovensko
Asociácia Hudobných Klubov Slovenska

16.11.2022 Hello Brian – Randal, Bratislava
12.11.2022 Tri Groše / Resekcia/ Tvoj Tatko – Smer Klub 77, Žilina
18.11.2022 CYBO / Head2Down / Mad Frequency / Nekultura – Smer KLub 77, Žilina
26.11.2022 Mass Perception / Jamming with the devil – Smer Klub 77, Žilina
10.12.2022 Berlin Mansom – Orlovňa, Skalica
16.12.2022 Fats Jazz Band – Blue Note, Nové Mesto nad Váhom
17.12.2022 Maowlau & Val – Orlovňa, Skalica

18. november 2022
The Night Flight Orchestra
Randal, Bratislava

The Night Flight Orchestra je hard rocková kapela zo Švédska, ktorá začala ako vedľajší projekt speváka Bjorna Strida a Davida Anderssona z legendárnych Soilwork. K nim sa pridal aj nemenej legendárny basgitarista Sharlee D’Angelo, známy najmä zo spolupráce s Kingom Diamondom, Mercyful Fate alebo Arch Enemy. Hlavným cieľom bolo zabaviť sa a oddýchnuť si od melodického death metalu a sústrediť sa skôr na hard rockové melódie z obdobia 60. až 70. rokov. Už s debutovým albumom Internal Affairs z roku 2012 zožali obrovský úspech a to čo začalo ako projekt pre zábavu prerástlo do serióznej kapely s aktuálne šiestym vydaným albumom a s množstvom koncertov po celom svete.

lístky: Predpredaj.sk

24. November 2022
Teri Čikoš
Castle Art House, Bratislava

Teri Čikoš uvedie do života spoločne so svojou kapelou debutový abum Dievča.

lístky: Predpredaj.sk

26. november 2022
[rare e.(b)eats]
Tabačka, Košice

Ak ste fanúšikom skvelej hudby bez kompromisov, príďte si 26.11.2022 pripiť a zatancovať si na Fabrik Space – Tabačka Kulturfabrik a užiť si skvelú deephouse atmosféru.

DJs:

Oliver Egry [rare e.(b)eats] Ri Za [justhearaudio] Jaap Ligthart [NL / Global Underground] Thoqy

lístky: Predpredaj.sk

Ak chcete, aby sa v našich prehľadoch objavili aj Vaše podujatia, napíšte nám na email koncerty@mojamuzika.sk. Uveďte názov podujatia, miesto, mesto, dátum a čas.

text: Jozef Husovský
titulná foto: facebook.com/POKACmusic

 

VSTUPENKY

Prečítajte si

Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.