Novinky

Štvrtý album Nestrieľajte do labutí, ktorý skupina Nocadeň vydala pre 16 rokmi, vychádza na LP platni

Štvrtý album skupiny Nocadeň, ktorý vyšiel v roku 2006 vo vydavateľstve Universal Music, vychádza na vinylovej platni. Košická formácia ju do života oficiálne uvedie 21. novembra v bratislavskom kníhkupectve Martinus na Obchodnej ulici.

Rozhodnutie vydať album Nestrieľajte do labutí na vinyle sa nerodilo dlho. Nápad prišiel zo strany vydavateľstva a keďže Nocadeň vydali minulý rok svoju prvú LP platňu Auróra, a mali v pláne postupne vydávať v tomto formáte aj svoje ďalšie albumy, nezaváhali. 

 „Našou túžbou je vydať veľkú časť našej diskografie na vinyloch, nakoľko aj my sami sme milovníkmi tohto formátu. Verím, že tým urobíme radosť nielen sebe, ale aj našim fanúšikom, ktorí prijali veľmi vrúcne už náš prvý vinyl,“ hovorí Rasťo Kopina.

Skupina zároveň pozýva svojich priaznivcov do bratislavského kníhkupectva Martinus, kde platňu slávnostne pokrstia. Meno krstného rodiča si zatiaľ Rasťo a Róbert Kopinovci nechávajú pre seba. Fanúšikovia sa ho dozvedia až v deň krstu, na ktorom Nocadeň zahrajú niekoľko pesničiek z albumu Nestrieľajte do labutí. 

„Krst, alebo lepšie povedané slávnostné uvedenie do života, bude spojené s krátkym akustickým koncertom a pripomenieme si aj obdobie vzniku tohto albumu. Síce už odvtedy ubehlo 16 rokov, ale niektoré spomienky sú stále veľmi živé,“ prezrádza líder kapely.

Skupina Nocadeň tento rok oslavuje 25 rokov od svojho založenia. Pri tejto príležitosti sa rozhodla obzrieť do minulosti a zaspomínať si na úspešný album Nestrieľajte do labutí z roku 2006. Jeho vydanie predznamenala šte v septembri tohto roka nanovo zaranžovaná a naspievaná titulná skladba Nestrieľajte do labutí, ktorú skupina vydala aj ako singel. 

Pesnička Nestrieľajte do labutí patrí medzi najväčšie hity skupiny Nocadeň. Doposiaľ jej dominoval ústredný klavírny motív, ktorý pre pôvodnú verziu nahral Martin Husovský. Ten však v novej verzii nenájdete. Pesnička, ktorú zmastroval zvukový inžinier Vlado Meller, dostala úplne nový aranžmán, avšak so zachovaním jej podstaty. 

„Našou snahou bolo zachovať atmosféru pôvodnej verzie a zasadiť ju do kontextu, kam sme sa zvukovo posunuli v posledných rokoch. Takže je v nej počuť oveľa viac elektroniky. Prvýkrát sme si vyskúšali spoluprácu s mladým producentom Petrom Krčulom a finálnu podobu sme doladili s našimi dlhoročnými spolupracovníkmi, Vladom Gnepom a Vladom Mellerom,“ hovorí Rasťo Kopina.

Nocadeň – Nestrieľajte do labutí (LP, tracklist)

Strana A

1. Dávno
2. Jackie Chan
3. Jún 27
4. Tvoj mono hlas
5. More

Strana B

1. Nestrieľajte do labutí
2. V súhvezdí
3. Dievča v bielom závoji
4. Voľným pádom
5. Bielo-čierny svet

zdroj: Tomáš Karpel, tlačová správa
foto: Jaro „Jaris“ Vaľko

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky