Koncertná mapa Slovenska

Koncertná mapa Slovenska (23. 11. – 29. 11. 2022)

Ani sme sa nenazdali a o pár dní zapálime prvú adventnú sviečku. Obdobie čakania na Štedrý deň ponúka aj štedré večery plné špeciálneho repertoáru.

Obdobie adventu je pre mnohých spevákov, speváčky a kapely príležitosťou obohatiť svoj playlist o skladby s jesennou, zimnou, adventnou alebo už vianočnou tematikou. 

Veľmi zaujímavým počinom je preto unikátny projekt Bratislava spieva gospel. Ten skrsol v hlave amerického dirigenta Marka Chasea, ktorý okolo seba vytvoril takmer dvestočlenný zbor amatérskych spevákov s profesionálnymi výkonmi. Tento zbor vzniká každý rok nanovo, aby osem týždňov skúšal a potom predviedol svoje nadšenie pre gospel a hudbu na troch koncertoch v sprievode jazz fusion kapely GrooveHub a komorného orchestra Zoe. Neinak to je aj tento rok.

Adventných a vianočných koncertov nájdete oveľa viac. A od budúceho týždňa ešte viac.

V nedeľu vrcholí festival solidarity a tolerancie Slovenská Tepláreň. V priebehu dvoch týždňov dokázal spojiť stovky umelcov rôznych odvetví, ale aj kluby, kultúrne domy, domy umenia a galérie s pubmi a barmi. Ďakujeme!

Na svoje si prídu metaloví, punkoví, drumbassoví, folklórni a ďalší „zaradení aj nezaradení“ nadšenci. Stačí rozložiť mapu. Kto hľadá, nájde.

Pekný vstup do adventu plný zážitkov z hudby aj z ticha prajeme!

Streda 23. 11. 2022

Banská Bystrica:

  • Oskar Török & Oskar Rózsa – Hogo Fogo, 19.30

Bardejov:

  • Jozef Krupa Quartet – BAŠTA – kultúrno-komunitné centrum, 20.00

Bratislava:

  • Snak The Ripper (Europe Tour 2022) / support: Zverina / Dissmatik / DJ Figyko / DJ Ajvy – Majestic Music Club, 19.00
  • Pavol Bršlík / Róbert Pechanec (Veľké slovenské hlasy) – Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, 19.30
  • Vlado Nosáľ & The Avedons / Prinz Von Sternberk & Null Komma Josef (Slovenská Tepláreň) – Kulturák klub, 19.30
  • Inými slovami (Jam session: Za hranice s hudbou) – Pink Whale, 19.30
  • Marco Mendoza – Randal Club, 20.00
  • Algorhytmics (Slovenská Tepláreň) – A4 – priestor súčasnej kultúry, 20.00
  • Anika Iris / Bali G / Kunzo / Laura Weng / Oscar Kadlec / Rebis / The Curly Simon / M.D. (Veselica) – UniK Mlyny, 21.00

Košice:

  • 666aline / NMY / Baklizord (Stredávka) – Tabačka Kulturfabrik, 21.00

Pezinok:

  • Modré hory / Čierna Luna (Slovenská Tepláreň) – espresso bar Tajina, 18.00

Piešťany:

  • Richard Müller (´22 Tour) – Dom umenia, 19.00

Šamorín:

  • Parasztopera – Estrádna sála, 19.00

Trenčín:

  • Desmod (Teatro Set 2022) – Piano Club, 19.00

Trnava:

  • Cimbal Brothers – Kino Hviezda, 19.00

Žilina:

  • Michal Wróblewski (Waves – Vlny) – Nová synagóga, 17.00

Štvrtok 24. 11. 2022

Banská Bystrica:

  • VIBE – Hogo Fogo, 19.30

Bratislava:

  • Slovenská filharmónia, dirigent Emmanuel Villaume (Wagner/Maazel – Nibelungov prsteň bez slov) – Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, 19.00
  • Teri Čikoš & Band (Krst CD Dievča) – Castle Art House, 19.00
  • Les Myzérables / Veľká Potreba / Puding pani Elvisovej (Slovenská Tepláreň) – Klub pod lampou, 19.00
  • Sisko / Vivien / Yani / Munke – Gafatekk (Slovenská Tepláreň) – Fuga, 20.00
  • Jann / Boebeck (Explore) – Nová Cvernovka, 20.00
  • Goro / YBsole / wyme / Isama Zing / DJ GäpMäss (Slovenská Tepláreň) – Radosť Music Club, 22.00

Košice:

  • Štátna filharmónia Košice, dirigent Robert Jindra (Brahms – Dvořák) – Dom umenia, 19.00
  • Matt Bianco – GES Club, 19.00
  • Zlokot – Tabačka Kulturfabrik, 20.30

Martin:

  • Richard Müller (´22 Tour) – Strojár, 19.00
  • Para (To Okolo Vás Mini Tour) – Barmuseum, 20.00 

Nové Mesto nad Váhom:

  • Marco Mendoza – Blue Note, 20.00

Piešťany:

  • Good Old Times Band – La Musica, 19.30

Prešov:

  • Ladislav Fanzowitz (Lukáš Borzík: Spevy milosrdenstva) – Divadlo Viola, 18.00
  • Veronika Husovská / Martin Husovský – M Caffé, 18.30
  • Korben Dallas (Deti rýb) – Stromoradie, 20.00

Prievidza:

  • Záhorienka a jej hostia – MsSK, 18.00

Zvolen:

  • Dorota Nvotová & Transport (34. Víkend atraktívneho divadla) – Dom kultúry ŽSR, 20.15

Piatok 25. 11. 2022

Banská Bystrica:

  • Marián Vojtko / Jozef Mak / ĽH Pokošovci (Galakoncert Piesňou po stopách života) – Aula SZU, 19.00
  • Lucia Piussi a Róbert Fapšo (Slovenská Tepláreň) – Hogo Fogo, 19.30
  • Džipsís & Gádžos / Zuzana Mikulcová / Kvet z Alokatu (Slovenská Tepláreň) – U Francúza – Jazz Klub 12, 20.00

Bratislava:

  • Istropolitanček / Allegro / Komorný sláčikový orchester / Zuškárik / Istropolis Concert Band (Jesenný galakoncert umelcov z Istrijskej) – DK Dúbravka, 18.00 
  • Kreator / Thy Art is Murder / Gatecreeper – Majestic Music Club, 18:30
  • Slovenská filharmónia, dirigent Emmanuel Villaume (Wagner/Maazel – Nibelungov prsteň bez slov) – Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, 19.00
  • Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, dirigent Adam Sedlický – Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, 19.00
  • FS Heľpan / Chlopi s Heľpy / Ľudová hudba Heľpan (Večer autentického folklóru) – DK Zrkadlový háj, 19.00 a 21.00
  • Sirka and her Grandlights – Jazztikot, 19.30
  • Tamara Kramar / Just / Vladimír Kobielski / Rózsa – Valihora – Vizvári (Music a la cARTe) – Štúdio L+S, 20.00 
  • Polemic / DMS / Medial Banana / DJ Milan Lieskovský / Echosféry (Takeda Beánia STU) – Edison Park, 20.00
  • Swarm Intelligence / Orqan / Noahstas / Hlukár / Urbanfailure (Urbsounds Label Night) – A4 – priestor súčasnej kultúry, 20.00
  • Zrní (Soundtrack ke konci světa po 10 rokoch) – Nová Cvernovka, 20.00
  • Berlin Manson (krst albumu) / The Wilderness / Edúv Syn / Kabal / Hothouse / Kristie Kardio – Fuga, 20.00
  • Fallgrapp DJ set / Rafo (Popular) – Nu Spirit Bar, 20.00
  • Horkýže Slíže (Rock Night) – Club Hron, 21.00 
  • DJ Arnoštek / DJ Frenky (RETRO vinyl • oldies • party) – KC Dunaj, 21.00
  • Magenta / Monss / Inkwall / Airy / Karma (Drum & Bass Night) – Sundeck, 22.00
  • Quelza / Loktibrada / Yuhøs / Pkrek (PVC) – WAX, 22.00
  • Ke3n / The_And / Tasun / Silvester Suske – Pink Sofa (Slovenská Tepláreň) – Pink Whale, 22.00

Humenné:

  • Smola a Hrušky (25 rokov tour) – History Art & Music Club, 20.00

Košice:

  • Billy Barman / Saul – Kunsthalle, 19.00
  • Haxlly Orchestra (Hudba do regiónov) – Collosseum Club, 20.00
  • Annet X – Tabačka Kulturfabrik, 21.00

Levice:

  • Martin Geišberg / Čisté tvary a ďalší (Slovenská Tepláreň) – Na kus reči, 16.00

Martin:

  • Jakub Zytecki – Barmuseum, 18.00
  • Sona Kmet & Band / SKD Pozitív (Slovenská Tepláreň) – Slovenské komorné divadlo, kafé Brept, 20.45

Michalovce:

  • Korben Dallas – AirPop Recording Studio, 20.00 

Nitra:

  • Kmeťoband – Igor Kmeťo st. – DOMOF creativity, 20.00

Nové Mesto nad Váhom:

  • Jiří Stivín (40+40) feat. Vlado Vizár Jazz Quartet – Blue Note, 20.00
  • Para (To Okolo Vás Mini Tour) – Klub Za rampami, 20.00

Piešťany:

  • Jiří Kotača / Alf Carlsson – La Musica, 19.30
  • DJ Igi Boy (Katarínsky Oldies Party) – MANGO Music Club & Lounge Bar, 22.00

Poprad:

  • Eniesa s hosťami – Nezávislé kultúrne centrum Lahodné Nebo, 19.00

Prešov:

  • Komajota / FS Šariš / FS Rozmarija (Katarínska zábava) – Hlavná ulica, od 17.00 
  • Jozef Lupták (Sólo Duo Trio – 6. ročník) – Divadlo Viola, 18.00
  • DFS Šarišanček (Rozkvitnutá záhrada) – Kino Scala, 18.00
  • Andrea Buršová a Zdeněk Král (Koncert českého šansónu) – Divadlo Viola, 19.30
  • Malalata / DJ Fahadzinski (Balkan Bashavel) – Wave~centrum nezávislej kultúry, 21.00

Rožňava:

  • Marhule (Slovenská Tepláreň) – Kultúrno-kreatívne centrum Kláštor, 20.00

Trenčín:

  • Tufifty (Slovenská Tepláreň) – Čili & Čin´Čin, 19.00
  • Take Shelter / Dave Brannigan / Random Choices – Klub Lúč, 20.00
  • Gleb (WAVE Night vol.7) – Elements Cocktail & Coffee, 21.00
  • DJ Jordy Ray (Podväzková Párty) – 3plex Club, 22.00

Trnava:

  • Desmod (Teatro Set 2022) – Kino Hviezda, 19.00
  • Zoo and Aquarium / Chucky (Slovenská Tepláreň) – Zelený kríček, 20.00

Zvolen:

  • Darkness Positive / Medial Banana (34. Víkend atraktívneho divadla) – Dom kultúry ŽSR, 20.45

Sobota 26. 11. 2022

Banská Bystrica:

  • Archívny chlapec (Slovenská Tepláreň) – Artforum, 18.00
  • Buchajtramka (Krst albumu) – Záhrada – Centrum nezávislej kultúry, 19.00
  • Jiří Stivín (Turné 40+40) / hosť: Klaudius Kováč – Hogo Fogo, 19.30

Bratislava:

  • Prešporský Paganini (25.ročník súťaže huslistov, žiakov ZUŠ) – Hudobný salón Zichyho paláca, 9.00
  • Sel Sounds (In Between Books) – Goetheho inštitút, 11.30
  • Symfonický orchester Konzervatória v Bratislave, dirigent Juraj Jartim (Sprievodca orchestrom) – Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, 16.00
  • Bratislava spieva gospel / Groove Hub / komorný orchester Zoe pod vedením Samuela Mikláša (Adventný koncert) – Koncertná sieň Slovenského rozhlasu, 18.00
  • Solamente naturali / Vocale emsemble SoLa / Miloš Valent (Bach v advente) – Veľký evanjelický kostol, 18.00
  • Kanál / Damato / Refore / Hentai Corporation / ČAD (Mikulášska tancovačka vol. 14) – Randal Club, 18.30
  • Billy Barman / Saul – Majestic Music Club, 19.00
  • Aneta Langerová (Dvě slunce) – Divadlo P. O. Hviezdoslava, 19.00
  • Dafy and the Rafters / Craggy Collyde acoustic (Slovenská Tepláreň) – Za rohom by Bombovar, 19.00
  • Annet X / Blame Your Genes – Nová Cvernovka, 20.00
  • Bella Technika / Beyuz / Duhan (Nu Sound of Serbia II) – Pink Whale, 20.00
  • Fats Jazz Band (Swingové Vianoce) – V-klub, 20.00
  • Piepinch / Cherry Street / DJ JBK aka Kajisko a Yasvec (Pop-Punk Pizza Party vol.3) – Kulturák klub, 20.00
  • DiBoy / Kornel / Jepo / Sisko & Munke / Divny Janko94 (Space Out) – Fuga, 20.00
  • Tapes / Hmnfly / Kocka cukru – Weranda, 20.00
  • Milan Lieskovský / DJ Stanley – Club Hron, 21.00
  • DJ Chims / DJ El Rey (Kubánska noc) – KC Dunaj, 21.00
  • Lēra (Slovenská Tepláreň) – Bukowski Bar, 21.00
  • Zenker Brothers / Gambo / Dojazdy v Kysaku / Ivan Flexa / Jožo Rush (Sundeck Invites) – Sundeck, 22.00
  • Shadow Sect / DJ Albeen / Ventress / C-qnz / Merkury / Falconet (Broken Therapy) – WAX, 22.00

Brezno:

  • The Wilderness – Bombura, 19.30

Bytča:

  • Bokom Okolky / N-grave / The Stone Faces (Bytča Session) – Ladovňa, 19.00

Košice:

  • Katka Koščová s kapelou a sláčikovým kvartetom (Vianočný koncert) – Evanjelický kostol, 17.00
  • Medial Banana – Tabačka Kulturfabrik, 19.00
  • Anchorless Bodies / Hypocrites Breed – Collosseum Club, 19.00
  • Dj Jaap Ligthart / Ri Za / Oliver Egry / Thoqy [rare e(b)eats] – Tabačka Kulturfabrik, 22.00

Liptovský Mikuláš:

  • Jana Gavačová & Ľuboš Brtáň – Jazz v múzeu (Slovenská Tepláreň) – Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, 17.00

Nitra:

  • Desmod a Robo Šimko (Naozaj rockový koncert) – Music a cafe, 20.00

Nové Mesto nad Váhom:

  • Karpina / Hrubý Domáci Produkt / BOX – Klub Za rampami, 19.30
  • Dan Bárta & Illustratosphere – Blue Note, 20.00

Partizánska Ľupča:

  • FS Šafárik – Kultúrny dom, 19.00

Piešťany:

  • B-Complex / Ego / Leminane / Erø / Lixx / The Prophecy / André Tribale (Slovenská Tepláreň) – Arta, 17.00
  • DJ Jose Garcia (Latino Fiesta) – MANGO Music Club & Lounge Bar, 22.00

Prešov:

  • DFS Šarišanček (Rozkvitnutá záhrada) – Kino Scala, 16.00
  • Blikajúci Dychový Hudobný Systém (Krst CD Fluorescent Highlighter) – Stromoradie, 20.00

Rimavská Sobota:

  • Kvet z Alokatu / Zuzana Mikulcová & Andrej Hruška (Slovenská Tepláreň) – Dekáč – cafe & cocktail bar, 19.00

Rožňava:

  • Monos – Kultúrno-kreatívne centrum Kláštor, 20.00

Sereď:

  • Matej Tále / Oliver Kucharovič / Lenka Molnárová (Slovenská Tepláreň) – KC Priestor, 19.00

Spišská Nová Ves:

  • Le Nuove Musiche (Baroque Ensemble) – Malý kostol, 18.00

Spišská Sobota:

  • Dj Jumbo / Solus Academy / fujarista Drahoš Daloš (Katarínska zábava) – Divadelná sála, 19.00

Šamorín:

  • Csalló 45 – Estrádna sála, 19.00

Trenčín:

  • Sám Sebou (Club tour 2022) – Klub Lúč, 20.00
  • Helena Vondráčková & Oldies Party – Piano Club, 20.00
  • FS Nadšenci / Škrupinka / ĽH Jána Stupku / DJs Pearl Event (Stav Nadšenecký – tešenica pri príležitosti 15. výročia FS Nadšenci) – Posádkový klub – ODA, 20.00
  • DJ Kajo (Oldies Party) – 3plex Club, 22.00

Trnava:

  • Neha! / Mirka Króner & Ondrej Križan (Slovenská Tepláreň) – Zelený kríček, 19.00
  • THXM / ye’yig / Elvis F / Peter Novák (Slovenská Tepláreň) – 10Bar, 20.00

Zákamenné:

  • Andrea Pomeje / Jacob Zima – Discoclub Kuvajt, 22.00

Zemianske Kostoľany:

  • Lunetic & Maduar (Mega Oldies Party) – La Striga Club, 20.00

Žilina:

  • FS Rozsutec (Život a…) – Mestské divadlo – Veľká sála, 18.00
  • Mass Perception / Jamming with the devil – Smer Klub 77, 20.00
  • Dimension (DnB show by III Trident) – *enjoyclub, 21.00
  • Kali & Peter Pann (LIVE in LIFE) – LIFE music club, 21.30

Nedeľa 27. 11. 2022

Banská Bystrica:

  • Jiří Stivín (Turné 40+40) / hosť: Klaudius Kováč – Hogo Fogo, 19.30

Bratislava:

  • Koncert laureátov súťaže Prešporský Paganini – Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca, 15.00
  • Nové tváre slovenského jazzu 2022 – Klub pod lampou, 15.00
  • Bratislava spieva gospel / Groove Hub / komorný orchester Zoe pod vedením Samuela Mikláša (Adventný koncert) – Koncertná sieň Slovenského rozhlasu, 15.30 a 18.00
  • Slovenský komorný orchester, umelecký vedúci Ewald Danel (Rota, Rutter, Jenkins) – Malá sála Slovenskej filharmónie, 16.00
  • Cappella Istropolitana a hostia (Adventný koncert) – Klarisky – výstavná a koncertná sieň, 18.00
  • Katka Koščová s kapelou (Vianočný koncert) – Námestie republiky, 18.00
  • The Gambit, Inými Slovami, Kosa na Kameň – Randal Club, 18.00
  • Lord of the Dance (Tour 2022) – Incheba – Expo Aréna, hala C, 19.00
  • Ero / Lady Vivian / J.Singer / Blue Angel / La Cuntessa / Sata Nic / Do Sto Slov / Petrus / Tepláreň Crew a ďalšíTep La Ren Cabaret (Slovenská Tepláreň) – Tepláreň, 19.00

Dolný Kubín:

  • Jozef Holly (Vianočná Piano Show) – Dom kultúry, 18.00

Kláštor pod Znievom:

  • Javorové husle / Múzy tvorivé a hostia (1. Adventný koncert) – Prepoštský kostol a kláštor Panny Márie, 17.00

Ružomberok:

  • Andrea Bučko a Dorota Nvotová (Slovenská Tepláreň) – Galéria Ľudovíta Fullu, 18.00

Sliač:

  • Szidi Tobias & Band (Adventný koncert 2022 „Byl Věřil a byl i Nevěřil“) – Kino Kúpele, 19.00

Topoľčany:

  • Mária Čírová (Moje Vianoce 2022) – Kultúrny dom, 18.00

Trnava:

  • Robo Opatovský (Šťastné a Veselé Tour) – Kino Hviezda, 19.00
  • SĽUK – Pastorále (4 adventné koncerty) – Kostol sv. Jakuba, 20.00

Pondelok 28. 11. 2022

Košice:

  • Buzz Kull / Dzive ploty – Collosseum Club, 19.00
  • Brave New Life – Tabačka Kulturfabrik, 19.00

Piešťany:

  • Jam Session jazzových hudobníkov – La Musica, 19.30

Prešov:

  • Koncert konzervatoristov SKDK pod vedením Petra Adamkoviča – Wave~centrum nezávislej kultúry, 18.00

Žilina:

  • Bílé Vánoce Lucie Bílé – Dom odborov, 19.00

Utorok 29. 11. 2022

Banská Bystrica:

  • Róbert Fapšo / Tomáš Pohorelec / Klipers / Matej Tále (Folkový večer #4) – Hogo Fogo, 19.30

Bratislava:

  • Slovenské kvarteto (Krst CD Eugen Suchoň: Komorné dielo) – Hudobný salón Zichyho paláca, 18.00
  • Cimbal Brothers (hrajú filmovú hudbu) – Primaciálny palác – zrkadlová sieň, 19.30
  • Preßburger Klezmer BIG Band – V-klub, 19.30

Košice:

  • Bílé Vánoce Lucie Bílé – Dom umenia, 19.00

Prešov:

  • Jesus Christ Superstar – Veľká scéna Divadla Jonáša Záborského, 18.30

Žilina:

Derk / Srdcemaoči / Bublo / Dr. Sound / Pablo_Pexobar a ďalší (Rapeš #bassingalive4) – Smer Klub 77, 20.0

Blížiace sa podujatia

(inzercia)

Hudba do regiónov
celé Slovensko
Asociácia Hudobných Klubov Slovenska

25.11.2022 Hallyx Orchestra, Collosseum, Košice
26.11.2022 Mass Perception / Jamming with the devil – Smer Klub 77, Žilina
10.12.2022 Berlin Mansom – Orlovňa, Skalica
16.12.2022 Fats Jazz Band – Blue Note, Nové Mesto nad Váhom
17.12.2022 Maowlau & Val – Orlovňa, Skalica
25. november 2022
Korben Dallas
AirPop, Michalovce
Korben Dallas na jeseň pokračujú v turné k novému albumu Deti rýb, ktoré ukončia v Prešove a o deň neskôr v Michalovciach. Na koncertoch zaznejú skladby z nového albumu aj najväčšie hity.
lístky: Predpredaj.sk
24.november – 18. december 2022
Richard Müller
celé Slovensko
Aj predvianočné obdobie sa ponesie v znamení skvelých koncertov.
Patria k nim aj koncerty jedného z najúspešnejších a najpopulárnejších slovenských spevákov, Richarda Müllera, ktorý vystúpi v Martine, Žiline, Nitre a Trnave.
lístky a termíny: Predpredaj.sk
27. november – 11. december 2022
Robo Opatovský – Šťastné a Veselé Tour
celé Slovensko
Robo Opatovský pôsobí na scéne už viac ako 20 rokov a patrí k úspešným stáliciam hudobnej scény. Na svojom konte má niekoľko albumov a množstvo hitov, ktoré oslovujú takmer všetky vekové kategórie. Na koncertoch Robo predstaví svoj nový vianočný album „Šťastné a veselé“. Nebude chýbať ani výber pesničiek z jeho predošlých vianočných albumov ako napr. Prvé Vianoce, Vianočná pošta, Čas sviečok, Dieťa spí a i. Celé vianočné turné bude oslavou jeho okrúhlych narodenín, ktoré oslávil minulý rok počas vianočných sviatkov.
Turné sa uskutoční v mestách: Trnava, Bratislava, Tatranská Lomnica, Košice, Trenčín, Bardejov, Topoľčany.
lístky a termíny: Predpredaj.sk

Ak chcete, aby sa v našich prehľadoch objavili aj Vaše podujatia, napíšte nám na email koncerty@mojamuzika.sk. Uveďte názov podujatia, miesto, mesto, dátum a čas.

text: Jozef Husovský
titulná foto: Adam Zvolenský

 

 

VSTUPENKY

Prečítajte si

Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.