Kam na koncert?

ZZ Top už mieria do Európy…aj na Slovensko!

ZZ Top liveStarí  rockoví psi ZZ Top majú  stále energie na rozdávanie. Práve v týchto dňoch zakončili svoje putovanie po Novom svete (rozumej USA) a po krátkej pauze sa chystajú  zaútočiť na Európu. Ich turné  Double Down Live bude mať jednu zastávku aj v našich končinách. Štrnásteho októbra vystúpia v bratislavskej Sibamac Aréne.

Americké  vystúpenia texaských bradáčov sprevádzali výhradne nadšené  ohlasy. ZZ Top očividne stále vedia rozpáliť publikum. Nepotrebujú  pritom žiadne megalomanské efekty a pódium s veľkosťou futbalového štadióna. V ich prípade ide v prvom i poslednom rade o muziku – poctivý južanský rock. A ten vedia naservírovať v prvotriednej podobe. Z ohlasov fanúšikov, ktorí mali možnosť ich zažiť na niektorom z amerických koncertov, je jasné, že ich vystúpenie je jednou veľkou energetickou bombou. Slovenskí milovníci poriadnej muziky sa teda majú naozaj na čo tešiť.

ZZ Top ukončili americké turné v druhej polovici septembra. Symbolickou bodkou bolo ich účinkovanie na opačnej strane sveta. Dvadsiatehopiateho septembra totiž odpálili svoju show na Veľkej cene Singapuru Formuly 1. Z týchto pretekov sa pomaly, ale isto stáva megaakcia, ktorá rozhodne nie je len o rýchlych autách. Chodia tam koncertovať hviezdy z celého sveta. ZZ Top tam tento rok hrali v rámci niečoho, čo sa volá Formula 1 Rocks a asi najlepšie sa to dá popísať ako ultrahviezdny hudobný festival. Okrem texaských rockerov sa v ten večer objavili na pódiu No Doubt, Simple Minds a N*E*R*D. Aj ohlasy z tohto vystúpenia prekypujú samými chválami.

Ôsmeho októbra ZZ Top odštartujú svoju spanilú jazdu po starom kontinente koncertom v Amsterdami. Deviateho a desiateho majú na programe dva koncerty v Nemecku, potom vo Viedni…a odtiaľ zamieria do Bratislavy. Štrnásteho októbra by v Sibamac Aréne nemal chýbať žiadny fanúšik poctivej rockovej muziky.

Vstupenky na bratislavský koncert ZZ Top sú v predaji v sieti Ticketportal.

informácie a foto poskytla agentúra Vivien

Prečítajte si

Comments are closed.