Kam na koncert?

Sir Elton John vystúpi v júni v Košiciach!

Ďalšia hudobná lahôdka tohto roka! Anglický spevák, skladateľ a klavirista, ktorému od roku 1997 patrí prvé miesto za najpredávanejší singel všetkých čias sa po 5-tich rokoch vracia na Slovensko, tentoraz však bude spoločne so svojou skupinou ponúkať svoje najväčšie hity 22.júna v košickej Steel Aréne o 20:00hod.!

Do Košíc pricestuje jeden z najúspešnejších sólových umelcov v histórii populárnej hudby  spoločne so svojou 9-člennou hudobnou skupinou v rámci turné „Elton John & The Band Tour 2010“, ktoré začne už 3.apríla na americkom kontinente. Sir Elton priletí súkromným lietadlom, jeho kapelu, technický sprievod a techniku privezie 5 autobusov a 7 kamiónov.

Bližšie požiadavky ešte nešpecifikoval, ale z okolia manažmentu prenikli informácie, že sa slovenská produkcia má na čo tešiť! „Vraj je pomerne extravagantný nielen , čo sa týka svojho image, ale aj celkovej produkcie koncertu – tak uvidíme, čo nás čaká. Každopádne sa na jeho koncert už teraz tešíme a sme pripravení mu splniť akýkoľvek rozmar hviezdy – on si to môže dovoliť…“ úsmevne opísal svoje pocity organizátor Miroslav Brondoš.

Sir Elton Hercules John, nositeľ Radu britského impéria, anglický popový spevák, skladateľ a klavirista oslávi tento rok presne 25.marca už 63 rokov. Jeho profesionálna kariéra trvá viac ako 40 rokov a k jeho najznámejším skladbám patria „Rocket Man“ a „Tiny Dancer“ zo začiatku 70.-tych rokov, ale predovšetkým hity „Daniel“, „Sacrifice“, „Nikita“, „I´m Still Standing“ alebo „Can You Feel The Love Tonight“, ktorá bola ocenená Oscarom a zaznela v megaúspešnom animovanom filme „Leví kráľ“.

Iba jeden umelec môže mať najviac predaných singlov všetkých čias a od roku 1997 drží tento rekord práve Elton John za skladbu „Candle in the wind“, ktorú napísal so svojim dvorným textárom Bernie Taupinom pôvodne ako poctu pre Marylin Monroe v roku 1973.

Remake singla vznikol pri tragickej udalosti, ktorá otriasla celým svetom a milióny ľudí, ktorí videli Eltonovo jediné predstavenie tejto piesne, boli dotknutí jeho bolesťou. Singel „Candle in the Wind 1997“ je Eltonova a Bernieho srdcelámajúca pocta princeznej Diane, z ktorého sa predalo viac ako 33 miliónov kópií.

Celkovo sa všetkých jeho nahrávok po celom svete predalo viac ako 200 milionov kópií!

V roku 1998 mu bol kráľovnou udelený šlachtický titul za jeho “hudobnú a charitatívnu činnosť ”.

Vstupenky na tento jedinečný koncert v Steel Aréne Košice sú v predpredaji v sieti Ticketportal už čoskoro v cenách od 30 ,- €.

redakciu informoval Ján Kakaščík, PR manažér koncertu

Prečítajte si

Comments are closed.