Kam na koncert?

Narodeninová party kapely CITY

V popradskom Café Razy sa vo štvrtok 25. 3. 2010 o 19:00 chystá narodeninový koncert domácej kapely City. Event nesie názov Finlandia Crazy Night, koncertný program bude zahŕňať klubový set „Silent City“ a plnokrvný rockový set s názvom „Hlasné City“.

Neo-classic rocková kapela City vznikla pred piatimi rokmi v Poprade. V jej prejave môžeme cítiť vplyvy blues, klasického i progresívneho rocku, ale aj rôznych odnoží metalu a alternatívneho rocku z posledných dekád. Názvy piesní (Nové Brehy, Lov Slov, Blúznenia, Soul Screamin´, Vánok, Private Joy, Netušíš) dávajú tušiť, ktorú časť svojho vnútra kapela verejne odomyká, samotné texty sa vyznačujú intelektuálnou hĺbkou, bohatou symbolikou i skrytým významom. Bežného poslucháča hudba kapely City neodradí a toho pozornejšieho podnieti k reflexii. Na jeseň 2009 chalani zakonzervovali a v podobe CD i MP3 sprístupnili širokému publiku desať trackov, ich prvotinu s názvom SimpliCity im pokrstili protagonisti kapely Longital. City sa najlepšie cítia na klubovej scéne, čo spevák kapely Martin komentuje slovami: „Koncerty majú pre nás zásadný význam. Priamy kontakt s ľuďmi pod pódiom sa nedá nahradiť žiadnym médiom. Je to interaktívna záležitosť, špecifický druh komunikácie, lebo živá hudba dokáže vytvárať tú zvláštnu jednotu. Zároveň ide o najlepší spôsob, ako odprezentovať náš nový album.“

Suma sumárum sa hudba City netvári hitovo. Je emotívna, inteligentná a zreje každou novou skladbou. Títo popradčania sa postupne zbavujú niektorých čitateľných stôp, ktoré na nich zanechala nimi napočúvaná hudba a myslia to skutočne úprimne.

Text: Edo Kopček ml.
Foto: Richard Gerényi

Prečítajte si

Comments are closed.