Novinky

DAVID KOLLAR INTERNATIONAL PROJECT letí do Londýna !

David Kollar nedávno absolvoval so svojim medzinárodným projektom turné po Českej Republike. Každý z jeho koncertov mal veľké ohlasy aj vďaka tomu, že David už v Čechách nie je neznámym pojmom. Navyše poskytol interview do aktuálneho marcového čísla renomovaného českého hudobného časopisu Rock and Pop. „Je to kus práce. Mozaika, ktorá naberá jasné kontúry a navyše každý koncert nás posunie o ďalší kus vpred,“ teší sa gitarista.

Keďže s Davidom pôsobia v jeho medzinárodnom projekte ďalší dvaja maďarskí spoluhráči Ádám Markó a Georgy Barányi a delí ich niekoľko stovák kilometrov, poskytlo im české turné aj priestor a čas pre spoločné jamovanie, z ktorého vzišli štyri nové piesne. „Ide opäť o žánrovo veľmi pestrú hudbu so silnými melódiami. V lete by sme už chceli vydať album,“ plánuje gitarista.

Kvality všetkých troch hudobníkov z tohto medzinártodného projektu sú nepopierateľné. Najväčšiu rezonanciu a súzvuk hry Davida, Adama a Georgyho je cítiť, keď sú spoločne na pódiu a servírujú jednu skladbu za druhou. Majiteľ ostravského klubu Parník im po koncerte povedal, že pred pár dňami hral v jeho podniku špičkový gitarista Scott Hendersom. „Je to pravda, momentálne sa dohadujeme na niekoľkých spoločných koncertoch so Scottom. Mali by sme vystúpiť ako jeho predkapela v niekoľkých európskych mestách,“ potvrdil David, no viac však ešte nechcel prezradiť.

Po desiatich zastávkach v rámci českého turné odlieta kapela koncom marca 2010 na sériu troch koncertov v Londýne. Dve z troch vystúpení odohrá David Kollar International Project vo zvučnom londýnskom Jazz Café. „Je to naozaj veľký paradox, pretože to začalo takto. V Berlíne ma videl hrať Grék, ktorý ma dostal do Atén, v Aténach ma videl Poliak, ktorý zmanažoval turné v Poľsku, no a v Poľsku nás videl pán z Londýnskej agentúry… Čiže ideme tam. Taktiež nás na českom turné oslovil manažér gitaristu Mohameda Issu z Afriky a ponúkol nám spoluprácu na Francúzkom trhu,“ teší sa David z medzinárodného záujmu o jeho projekt.

David Kollar International Project v Londýne:

25.03. – Adrains Pub, in Latimer grove 25, London /UK/
26.03. – Jazz cafe LONDON /UK/
27.03. – Jazz cafe LONDON /UK/

Text: Edo Kopček
Foto: archív umelca

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky