Kam na koncert?

Kam na koncert? (26.10.- 2.11.2009)

publikumTento týždeň drahí moji sa naozaj oplatí obetovať nejaké ti eurá na muziku! Poviem len: UB40, Grouper, Kool and The Gang, The Complainer & The Complainers, Yes. Ale pekne po poriadku.
UB40, britských Yes, alebo Kool and The Gang určite každý z Vás pozná a nemusím ich predstavovať. Za zmienku však stojí ženská z ortlandu menom Liz Harris, ktorá používa pseudonym Grouper. Jej „one woman band“ naozaj obsahuje gitaru, spev a elektroniku k tomu, stále je však jedinou členkou tejto kapely. O navodenie dobrej atmosféry pred jej koncertom sa postará Casi Cada Minuto. Nenechajte si to ujsť, koncert začína o 20: 00 v Bratislave v A4.
The Complainer & The Complainers je zasa poľská avant-popová kapela, na začiatku ktorej bol sólový projekt The Complainer sa po úspešnom prijatí albumu zmenila na kvarteto pre scénickú prezentáciu. Hrá sa na rozličných menších i väčších nástrojoch, ktoré si muzikanti dokonca priamo na pódiu vymieňajú.
TC&TCS sú kompletne novým pojmom pre viac či menej zaužívané termíny ako: art-dance, disco-punk, new-wave, twee-pop, salsa-rave, folk-bossa alebo good ol´ rock´n´roll whom they shaved it´s long, white beard. Ich koncert si môžete užiť v Žiline na Stanici.
Na svoje jesenné turné sa vydáva skupina Gladiator spolu s Taktikmi. Začiatok koncertov je stále o 19: 00!!! Slovenské a české pódiá má v pláne povymetať aj Peter Lipa. Tento týždeň ho budete počuť v Šamoríne. A na koniec kapela Diego krstí svoj nový album. Rovno dva krát! V Bratislave a v Trenčíne.

26. október
Richard Müller, Žilina (Garmin Aréna)
The Backwards, Bratislava (Nová scéna)

27. október
Richard Müller, Banská Bystrica (Zimný štadión)

28. október
Polemic, Bratislava (PKO)
UB40, Bratislava (PKO)
Grouper, Bratislava (A4)
Casi Cada Minuto, Bratislava (A4)

29. október
Kool and The Gang, Košice (Steel Aréna)
Gladiator & Taktici, Levice (Dom kultúry)
Diego, Bratislava (Randal Club)

30. október
Slobodná Európa, Šaľa (Metro Club)
Polemic, Snina (Alabama Music Club)
Peter Lipa, Šamorín
Gladiator & Taktici, Trenčín (Piano bar)
Diego, Trenčín (Lúč)

31. október

Slobodná Európa, Nové Sady (Doctors Pub)
Polemic, Snina (Alabama Music Club)
Katka Koščová, Košice (Beerhouse)
The Complainer & The Complainers, Žilina (Stanica)
Yes, Bratislava (ŠH Pasienky)

pripravila Mirka Varcholová

Prečítajte si

Comments are closed.