Kam na koncert?

Heľenine Oči zatiaľ navážili 50 ton fanúšikov. Prekoná Prešov Košice?

Heľenine oči sú od minulého týždňa na svojom unplugged turné. Hudobníci potvrdili, že doposiaľ bolo na ich koncertoch plno. Okrem akustického programu, novej skladby Húština a toho, že Skippy vymenil bicie za klavír, organizujú hudobníci váženie fanúšikov pred každým koncertom.

„Zahrali sme zatiaľ štyri koncerty a prišlo si nás pozrieť 50 ton fanúšikov,“ potvrdzuje spevák Lynch. Nie všetci sa však spočiatku chceli odvážiť. „Niektoré dámy najprv váhali, ale všetci pochopili, že ide o srandu a pokus nazbierať čo najviac kilogramov v danom meste. Naša vďaka patrí najmä týmto ľuďom, za ktorými cestujeme do ich rodného mesta a prídu sa na nás pozrieť práve do klubu,“ dodáva spevák.

V úvode mali hudobníci trocha obavy, ako ľudia zoberú nápad s vážením. Už na prvom koncerte sa to však uchytilo. „Košice zatiaľ vedú vo váhe. Prišlo tam presne 16 880 kilogramov živej hmoty. Bolo zábavné, ako postávali pri vážení. Pripomínalo to rad na mandarinky,“ vtipkuje bubeník Skippy.

Napríklad v Poprade boli fanúšikovia hlasnejší ako kapela. „Skoro sme sa nepočuli. Ľudia za nás spievali naše pesničky. Atmosféra je úžasná a aj keby si niekto myslel, že sa bude nudiť a škrabať za hlavu, vo finále všetci skáču a spievajú z plného hrdla,“ hodnotí Lynch atmosféru na akustických koncertoch.

Hudobníci veria, že Prešovčania v sobotu pokoria Košice. „Doma nikto nie je prorokom. Veríme, že nás naši fanúšikovia prídu podporiť do Bunkra v hojnom počte a vypočujú si nás v unpluggedovej verzii,“ pozýva bubeník domácich fanúšikov.

 

Heľenine Oči vystúpia v rámci Unplugged Tour ešte v týchto mestách:

17.11. Bratislava, British Rock Stars

19.11. Prešov, Bunker Music Pub

23.11. Žilina, Boonker

25.11. Humenné, Nostalgia

 

text: Edo Kopček
foto: Barbora Šutáková

 

Prečítajte si

Comments are closed.