Kam na koncert?

Exotická Zumba a Salsa roztancuje Nové Zámky na svetovej úrovni.

V dňoch od 29. apríla do 1. mája bude mesto Nové Zámky zahalené do rúška exotiky, hudby, tanca a dobrej nálady. Historicky prvý ročník kongresu ZUMBY & SALSY predstaví účinkujúcich z 18 krajín sveta. Najlepší tanečníci, Zumba inštruktori a DJ z rôznych kútov planéty ako Venezuela, Kosta Rika, Kuba, Mexiko, Juhoafrická republika, Nórsko, Švédsko, Holandsko, Belgicko Španielsko, Anglicko, Malta, Grécko, Nikaragua, Polsko, India, Cyprus a hostiteľ Slovensko, sa postarajú o nezabudnuteľný víkend, plný dobrej nálady, uvoľnenia ako aj nočných párty s profi DJ-mi zo sveta.

Úspech Zumby je nepochopiteľný aj pre jej samotného tvorcu Beta Pereza a jej popularita neustále rastie. Základ Zumby tvoria latinsko-americké a medzinárodné tance ako Salsa, Merengue, Reggaeton, Cumbia, Samba, Tango, Flamenco, Cha-Cha-Cha, Mambo, Bachata, Hip-Hop, Belly dance a mnohé ďalšie. Viac ako 30 tanečníkov, inštruktorov a učiteľov tanca zo sveta a zo Slovenska vo viac ako 40 workshopoch počas celého víkendu umožnia okrem pokročilých tanečníkov pochopiť podstatu týchto tancov aj začiatočníkom.

Latino kultúru predstaví človek, ktorý prostredníctvom projektu „Latino Culture Project“ už niekoľko rokov približuje Európanom kultúru Latinskej Ameriky. Miguél Mendéz (Nicaragua) je obdivuhodný, charizmatický a veľmi príjemý učiteľ, tanečník a umelec, ktorý priniesol latino kultúru na SK pred viac ako 20 rokmi a z jeho „lavic“ odišlo mnoho skvelých tanečníkov a učiteľov, ktorí pôsobia na Slovensku, ale aj v zahraničí. Miguél stále patrí medzi špičku slovenských tanečníkov a dnes vyučuje n tanec a tiež teóriu a históriu latino kultúry v jeho tanečnej škole Latino Flash v Bratislave.

Spomedzi Zumba inštruktorov sú najväčším lákadlom inštruktorky zo Švédska , ktoré celý svet pozná ako Zumba Twinz. Zumba inštruktori na celom svete poznajú tieto roztomilé a energiou nabité dvojčatá zo Zumba DVD ZIN 29, ktoré sa natočilo s tvorcom Zumby Betom Perezom v Orlande počas Zumba Convention 2010. Tania a Alicia majú veľké skúsenosti v oblasti tanca a aerobiku.

Ďalším lákadlom kongresu je muž s najväčším salsa úsmevom na svete. Moe Flex (UK) je Európsky, svetový ako aj UK šampión v štyroch rozličných kategóriách salsy a street dance. Ocenený a korunovaný ako najlepší a najobľúbenejší salsa UK učiteľ za rok 2006/2007/2008/ 2009 a 2010 ! Je celosvetovo vyhľadávaným choreografom, tanečníkom a učiteľom v oblasti latinsko – amerických tancov ako salsa, rueda, cha-cha, reggaeton, hip-hop a pod.

Tento projekt je unikátny svojím významom, ktorý značne presahuje hranice tohto regiónu a dokonca aj štátu, preto že je medzinárodný s účasťou umelcov z viac ako 18 krajín celého sveta.

Informácie a program 1st Internationa Salsa a Zumba congress nájdete na stránke:

www.latinozumbakongres.sk a www.zumba.eugo.sk

Vstupenky na jednotlivé dni a ako aj na celý zumby víkend sú v predaji v sieti ticketportal.sk

http://www.ticketportal.sk/podujatie_search.asp?ID=15619

redakciu informoval Milan Štefánik, PR manažér podujatia

Prečítajte si

Comments are closed.