Kam na koncert?Festivaly

Rozprávkový Wiesen navštívia Amy Winehouse, Jamie Cullum, Arcade Fire, Santana aj Jack Johnson!

WIESEN – Kúzelný festivalový areál v rakúskom Wiesene je už roky tradičným miestom pre výborné letné koncerty a festivaly. V tomto roku ožije v plnej sile prinesie naozaj rozprávkové koncerty: Arcade Fire, Santana, The Pogues, Bush, Erykah Badu, Jamie Cullum, Amy Winehouse, Jack Johnson, The Offspring či Beatstekas!

Otvorenie sezóny vo Wiesene zabezpečia cenami ovenčení Arcade Fire, ktorí 22. júna so sebou prinesú aj Jose Gonzaleza a The Weakerthans. Druhý júlový víkend bude v prekrásnom prírodnom areáli patriť festivalu Lovely Days, na ktorom vystúpia Santana či Mother’s Finest. Už o týždeň neskôr si tu rozloží svoj šiator Forestglade festival a s ním aj kapely The Pogues, Bush a Airbourne. Vrcholom sezóny (aj) pre milovníkov jazzu bude The Nova Jazz & Blues festival, ktorý prinesie azda najsilnejší program vo svojej histórii. Erykah Badu, Jamie Cullum, Amy Winehouse a Jestofunk sú len najjagavejšími hviezdami bohatého lineupu. Splneným snom všetkých surferov a fanúšikov vodných športov bude bývalá surferská a súčasná hudobná hviezda – Jack Johnson. Rodák z Oahu je hudobnou i profesionálnou ikonou všetkých, pre ktorých voda a vzduch sú viac ako len živly…

Vstupenky na všetky podujatia vo Wiesene sa na Slovensku predávajú v sieti Eventim. V areáli je krásne stanové mestečko a mnoho možností na výlety či prechádzky do okolitej prírody. Areál má v Rakúsku prívlastok kultový, koncerty začínajúce pri západe slnka tu majú naozaj neopakovateľné čaro.

Podujatia:

Arcade Fire, Hostia: Jose Gonzalez, The Weakerthans, 22. jún 2011
Santana, Mother’s Finest, Lovely Days festival, 8. júl 2011
The Pogues, BUSH, Airbourne, Forestglade festival, 16. júl 2011
Erykah Badu, Jamie Cullum, Amy Winehouse, Jestofunk, Aloe Blacc, The Nova Jazz & Blues festival, 23. – 24. júl 2011
Jack Johnson, 28. júl 2011
Apha Blondy, Jimmy Cliff, Patrice, Capleton, Luciano, Sunsplash festival, 27. august 2011
The Offspring, Beatsteaks, Bullet for my Valentine, Two Days a Week festival, 2. – 3. september 2011

Vstupenky:

http://www.eventim.sk/sk/hladat/?search_string=wiesen

Viac info:

http://www.wiesen-festivals.at

Prečítajte si

Comments are closed.