Kam na koncert?

Deti Picasso (RU/ARM) + Korben Dallas (SK)

Vo štvrtok 8.4. sa uskutoční dvojkoncert exkluzívnch rockových skupín v bratislavskom Nu Spirit Clube.

Deti Picasso je etnicky arménska kapela z Moskvy, podľa časopisu Rolling Stone hlavný tromf súčasnej ruskej etnorockovej scény. Korben Dallas je nová bratislavská skupina, založená spevákom a basgitaristom pred dvoma rokmi rozpadnutých math-funk-rockových Appendix.

Korben Dallas založili spevák a gitarista Juraj Benetin a basák Lukáš Fila, po nahratí prvých šiestich nových pesničiek na poste bubeníka Emila Frátrika nahradil Ozo Guttler. V Nuspirite to bude historicky prvý, debutový koncert Korben Dallas.

Hudobné časopisy Rolling Stone a Play pred dvoma rokmi vyhlásili Deti Picasso za najlepšiu skupinu na území bývalého Zväzu, a ruskí poslucháči ju zvolili sa svoju druhú najobľúbenejšiu arménsku kapelu po System of a Down. Deti Picasso svojsky miešajú arménsku ľudovú hudbu, kaukazské chorály a rock, spolupracovali s kolegami ako Zdob si Zdub, Goran Bregovič, Másfél, Jason Webley z Dresden Dolls alebo Alexander Hacke z Einstürzende Neubauten. Charizmatická speváčka Gaya Arutyunyan hrala a spievala aj v Bobble, improvizovanom opernom projekte Bobbyho McFerrina. V bratislavskom Nuspirite sa predstavia v rámci poslednej šnúry pred nahrávaním nového albumu, poslednýkrát v aktuálnej údernej päťčlennej zostave.

redakciu informoval Elek Kubicsko

Prečítajte si

Comments are closed.