Kam na koncert?

Chyťme sa za ruky a tancujme v rytme hudby.

Po minuloročnom úspešnom podujatí Chyťme sa za ruky prichádza jeho ďalší ročník. V nedeľu 10.apríla ožije Dom Kultúry v Galante hudbou známych slovenských skupín. Zabávať sa prídu mentálne postihnuté deti z DSS Galanta a na ich pozvanie aj DSSky z celého Trnavského samosprávneho kraja. Vystúpi legendárna Tublatanka aj obľúbená skupina IMT Smile, ktorá tu pokrstí svoj ostatný album 2010: Odysea dva Live.

Festivalový areál ponúkne na dvoch poschodiach pri príležitosti osláv 21. výročia vzniku Domova Sociálnych Služieb Galanta pestrú paletu hudby, tanca a zábavy. Programom bude sprevádzať ostrieľaný moderátor Jožo Pročko. Počas trojhodinového predstavenia uvidia diváci na pódiu koncert Róberta Miklu so skupinou Projekt, domácej chlapčenskej skupiny A-Lu-Pa-Lu, Zaša Hubáčka s tanečnou skupinou Clis, duo saxofónov Mareka Berkyho a GAPu – Groovin´heads. Tešiť sa môžete aj na tanečnú školu Victory a podujatie sa začne tradične populárnou Zumbou so skúsenou inštruktorkou Luciou. Rockové gitary rozpáli Taublatanka svojimi kultovými hitmi a predstavením aktuálneho albumu ,,Svet v ohrození,,. Ivan Tásler so svojou skupinou IMT Smile prezlečie piesne s hlbokou výpovednou hodnotou do akustického šatu práve prebiehajúceho turné.

Na podujatí sa aktívne zúčastnia aj deti z DSS Galanta, ktoré majú hudbu veľmi rady. „Každý deň s nimi spievame slovenské aj anglické pesničky. Vnímajú to veľmi intenzívne a hudba ich baví zo všetkého asi najviac,“ prezradila riaditeľka DSS Alžbeta Molnárová, ktorá má ešte stále čerstvé spomienky na minuloročné podujatie. A práve tu z Galanty a miestneho zariadenia pre mentálne postihnuté deti a dospelých pochádza obal živého albumu IMT Smile. Tvorivé dielne majú medzi deťmi veľký úspech. Radi často a pekne maľujú, čo si budú môcť návštevníci podujatia pozrieť v rámci výstavy tvorivých prác detí.

Pre malé detičky je počas celého podujatia pripravený na šantenie detský svet s trampolínou, kĺzačkou, nafukovacím hradom, trojkolkami a maľovaním na tvár. Zmysluplné podujatie prídu podporiť aj Slovenské krásky posledného roka Miss Universe a Miss Domaša a zaujímavo tu predvedie svoje boxerské umenie Majster Sveta a Majster Európy Tomi ,,KID,, Kovács.

Lístky sú pre verejnosť v predpredaji za 7 Eur v MsKS Galanta, Zdravotníckych potrebách v Shopping City a v DSS Galanta. Na mieste bude stáť lístok 10 Eur. Pre postihnutých a pre deti je vstup zdarma. Výťažok z podujatia sa použije na nákup nového automobilu pre Domov Sociálnych Služieb v Galante. Benefičný koncert Chyťme sa za ruky začína o 15.00 hodine.

Prečítajte si

Comments are closed.