Kam na koncert?

ČECHOMOR BUDE KONCERTOVAŤ NA ŽELEZNIČNÝCH STANICIACH UŽ KONCOM AUGUSTA !

Česká hudobná skupina Čechomor absolvuje koncom leta jedinečné turné po Slovensku. V rámci Viamont DSP Train Tour 2010 sa predstaví na železničných staniciach v piatich slovenských mestách. Šnúra štartuje 24. augusta vystúpením v Banskej Bystrici, nasleduje Ružomberok, Humenné, Košice a celé to ukončí koncert 1. septembra v Bratislave.

„Vlakové turné“ nie je u skupiny Čechomor žiadnou novinkou. Už v roku 2006 absolvovali svoju prvú železničnú šnúru nazvanú Vlak Tour po celých Čechách. Zaujímavosťou je, že  skupina pritom využíva svoju vlastnú lokomotívu s názvom Čechomor a celé turné absolvuje doslova vo vlaku. Člen skupiny Karel Holas: „Vo vlaku sa presúvame na každý koncert, spíme v ňom aj sa stravujeme, po príchode na miesto koncertu jednoducho priamo na nákladnom vozni postavíme kryté pódium…Aj samotný príchod a odchod kapely z koncertu bude myslím pre fanúšikov zaujímavým prekvapením… „.

Kvôli turné musel byť dokonca upravený železničný grafikon, samozrejmosťou sú výluky na niektorých koľajách železničných staníc. Samotné koncerty budú prebiehať v jednotlivých mestách priamo v nákladnej časti železničnej stanice, takže cestujúci sa nemusia obávať, žeby bola ich vlaková stanica uzavretá.

„Turné sice prebieha takmer za plnej železničnej prevádzky, prechádzajúce vlaky v okolí koncertu však koncert určite nerušia – práve naopak, len dotvárajú jedinečný zážitok z tohoto turné. Samozrejmosťou je ohradenie priestoru koncertu a dohľad bezpečnostnej služby, aby sme dodržali požadovanú bezpečnosť na nie veľmi tradičnom mieste koncertu “ doplnil za usporiadajúcu agentúru DUNA Dušan Drobný.

Vlakové turné Čechomoru je doslova exkluzívnym zážitkom. Jediným ďalším známym hudobníkom, ktorý zrealizoval podobný nápad, bol Manu Chao. Ten sa v deväťdesiatych rokoch vydal so svojou skupinou Mano Negra vlakom do vnútrozemia Kolumbie.

Čechomor bude po slovenských železničných staniciach doprevádzať aj skupina Heľenine oči, hosťom na koncertoch v Košiciach a Bratislave bude ešte navyše skupina Drišľak.

Predpredaji vstupeniek za 8€ v sieťach predpredajov www.ticketportal.sk, www.ticketpro.sk, www.ticket-art.sk, www.ticketstream.sk a miestne predpredaje, na mieste koncertu bude cena vstupenky 10 €.

ČECHOMOR VIAMONT DSP TRAIN TOUR 2010

24.08.2010 – Banská Bystrica | Železničná stanica – začiatok o 20:00

26.08.2010 – Ružomberok | Železničná stanica – začiatok o 20:00

28.08.2010 – Humenné | Železničná stanica – začiatok o 20:00

30.08.2010 – Košice | Palackého ulica – začiatok o 19:00

01.09.2010 – Bratislava | Filiálka – začiatok o 17:00

Prečítajte si

Comments are closed.